MotionArtist 2.0 - proste projektowanie we Flashu

Kalifornijska firma e frontier udostępniła drugą odsłonę narzędzia dla projektantów stron internetowych. MotionArtist 2.0 ułatwia tworzenie i umieszczanie na stronach WWW animacji Flash, interaktywnych menu, przycisków i banerów.

Program został stworzony tak, by każda osoba, niezależnie od stopnia umiejętności, mogła w prosty sposób ulepszyć swoją stronę internetową. Aplikacja umożliwia tworzenie prostych animacji flashowych, przycisków i wszelkiego rodzaju elementów uatrakcyjniających witrynę.

Dodatkowo program można wykorzystać do tworzenia prezentacji multimedialnych czy foto-albumów do umieszczenia w sieci. MotionArtist 2.0 posiada sporą, bo składającą się aż z 800 gotowych do użycia elementów, bibliotekę. Nie ogranicza to w żaden sposób użytkowników, gdyż mamy możliwość wykorzystania swoich własnych obrazów i dźwięków.

Elementy można wykorzystać stosując metodę "przeciągnij-i-upuść", co znacznie ułatwi pracę osobom stawiającym pierwsze kroki w projektowaniu stron. Szczegółowy samouczek pozwala krok po kroku zapoznać się z możliwościami programu.

MotionArtist 2.0 można nabyć za kwotę 49,99 USD i jest dostępny tylko na stronie producenta. Zanim jednak zdecydujemy się czy wydać taką sumę, możemy sami przekonać się o możliwościach programu ściągając bezpłatne demo.

Więcej informacji:e frontier.