Moto 360 ma mniejszą baterię niż deklaruje Motorola

Smartwatch Moto 360 został rozebrany przez redaktorów serwisu iFixit. Odkryli oni przy tym, że urządzenie posiada mniejszy akumulator niż deklaruje Motorola.

Smartwatch Moto 360 prezentuje się świetnie. Co jednak konkretnie znajdziemy w jego wnętrzu i czy w razie konieczności trudno go będzie samodzielnie naprawić? Na te pytanie odpowiedzieli redaktorzy serwisu iFixit, którzy rozłożyli urządzenie na czynniki pierwsze:

Moto 360 rozebrany na czynniki pierwsze

Moto 360 rozebrany na czynniki pierwsze

Akumulator

Duże zaskoczenie czeka nas, gdy przyjrzymy się zastosowanemu akumulatorowi. Wbrew temu, co oficjalnie na swojej stronie podaje Motorola, cechuje go bowiem niższa o 20 mAh pojemność (300 mAh zamiast 320 mAh). Przedstawiciel firmy wydał oświadczenie, w którym przyznał, że musiano zastosować taki akumulator, ponieważ tylko tyle miejsca wygospodarowano w smartwatchu. Zapowiedział jednocześnie, że w przyszłości spróbują zastosować akumulator o "typowej pojemności".

Dziwne to tłumaczenie. Warto też zauważyć, że dotyczy najbardziej kontrowersyjnego elementu Moto 360, ponieważ z testów przeprowadzonych przez The Verge wynika, iż urządzenie trzeba będzie ładować dwa razy dziennie. Ponadto wspomniane 20 mAh nabiera znaczenia, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że pojemności akumulatora konkurencyjnego Samsunga Gar S wynosi 300 mAh.

Pozostałe podzespoły

Oprócz informacji o akumulatorze dowiadujemy się, że zastosowany procesor aplikacji to Texas Instruments OMAP 3, pamięć RAM i flash dostarczyły firmy Micron i Toshiba, natomiast mikrofony wyprodukowała firma Wolfson Microelectronics.

Podsumowanie

W podsumowaniu redaktorzy iFixit przyznali Moto 360 zaledwie 3 punkty na 10. O tym, jakie elementy sprawiają największe problemy przy naprawie przeczytacie tutaj.