Moto G4 Plus - test aparatu wykazał problemy z przegrzewaniem

Moduł aparatu zainstalowany w smartfonie Moto G4 Plus został przetestowany. Jak sobie poradził?

Zaprezentowany niedawno przez Lenovo smartfon Moto G4 Plus oferuje dobry stosunek możliwości do ceny. Kosztujące w Polsce 1399 złotych urządzenie wyposażone zostało m.in. w skaner linii papilarnych, 5,5-calowy wyświetlacz Full HD, ośmiordzeniowy SoC Snapdragon 617 (Cortex-A53 1,5 GHz, Adreno 405 GPU), 2 GB pamięci RAM oraz aparat główny dysponujący matrycą 16 MP (OmniVision, wielkość pikseli 1.3 um, obiektyw f2.0, dual-LED, filmy 1080p@30fps, HDR).

Zainteresowanym smartfonem Moto G4 Plus osobom polecam zapoznać się z testem dotyczącym możliwości fotograficznych, który przygotowali redaktorzy serwisu C4ETech. Porównali oni je z tym co oferuje należący do tej samej półki cenowej model Lenovo ZUK Z1. Okazało się, że:

- zdjęcia wykonywane przez Moto G4 Plus mają większą głębię ostrości

- w przypadku zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych Moto G4 Plus lepiej radzi sobie z jasnością i szumami

- Moto G4 Plus znacznie szybciej ostrzy podczas nagrywania filmów, co zapewnia ich lepszą jakość

Niestety redaktorzy odkryli też, że po ok. 30 minutach korzystania z aparatu smartfon zaczął się przegrzewać co powodowało nawet zauważalne opóźnienia w działaniu interfejsu użytkownika. Odpowiedzialny za to jest sam moduł aparatu, ponieważ nic takiego nie miało miejsca nawet podczas intensywnego grania w wymagające gry.

Poniżej wspomniany test: