Moto G8 czyli ciekawy smartfon będący krokiem w tył

Nowy model jest gorszy od poprzednika. Czy wynagrodzi nam to ceną?

Motorola zaprezentowała właśnie najnowszego przedstawiciela swojej hitowej serii Moto G na 2020 rok.

Moto G8 czyli ciekawy smartfon będący krokiem w tył

Smartfony z rodziny Moto G od początku swojego istnienia oferują świetnie skalkulowaną specyfikację techniczną, dopracowaną konstrukcję oraz długotrwałe wsparcie producenta. Wszystko to oferowane jest za niewygórowaną cenę. Z czasem popularność Moto G zaczęła podupadać w związku z coraz większa konkurencją na rynku. Firmy takie, jak Xiaomi, Oppo czy vivo na dobre zaistniały na europejskim rynku.

Zobacz również:

  • Motorola Edge 20 na nowych grafikach. Kiedy premiera?
  • Recenzja: Motorola Moto G 5G

Na początku 2019 roku Motorola zaprezentowała Moto G7 Power, Moto G7 Stylus oraz Moto G7. Teraz czas na Moto G8. Niestety trudno nie odnieść wrażenia, że smartfon został zaprojektowany na szybko i po kosztach.

Motorola Moto G8 napędzana jest procesorem Qualcomm Snapdragon 665, który wspierany jest przez 4 GB pamięci operacyjnej. Do dyspozycji użytkownika jest również 64 GB wbudowanej pamięci masowej z możliwością rozbudowy o kolejne 512 GB za pomocą karty pamięci w formacie microSD. Od premiery Moto G7 minął rok, a Moto G8 nie oferuje znacznie lepszej specyfikacji technicznej. Całość pracuje pod kontrolą najnowszego systemu operacyjnego Androida 10, ale w przypadku Motoroli nie powinno nas to dziwić. System jest niemalże niezmodyfikowany. Jedyne dodatki zainstalowane przez producenta to Moto Experiences Moto Gametime. Ostatnia funkcja jest nowością, która ma zmaksymalizować wydajność w grach.

Zaktualizowano aparat, który posiada teraz trzy matryce. Głowna z nich ma rozdzielczość 16 MP. Do pomocy zastosowano 8 MP aparat szerokokątny oraz 2 MP obiektyw makro.

Niestety sporym krokiem w tył jest wyświetlacz. Moto G8 została wyposażona w ekran IPS LCD o przekątnej 6,4 cala. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że panel ma rozdzielczość HD+ zamiast Full HD. W dzisiejszych czasach nawet telefony za kilkaset złotych posiadają wyświetlacze IPS LCD o rozdzielczości Full HD. Dodatkowo smartfon w przeciwieństwie do starszego brata nie wspiera szybkiego ładowania.

Źródło: wccftech.com