Moto Watch 100 - ciekawy smartwatch za 500 zł!

Motorola przywraca do życia markę Moto Watch. Na rynku zadebiutował tani smartwatch. Po raz pierwszy mowa o urządzeniu, które nie pracuje pod kontrolą WearOS. Co oferuje zegarek Moto Watch 100?

Motorola po cichu zaprezentowała nowy zegarek Moto Watch 100, który od pewnego czasu był źródłem plotek i przecieków. Jest to pierwszy zegarek korzystający z nazwy Moto Watch, który nie pracuje pod kontrolą WearOS.

Moto Watch 100
Źródło: motorola.com

Moto Watch 100

Źródło: motorola.com

We wstępie warto podkreślić, że zegarek Moto Watch 100 nie jest produkowany przez Motorolę. Amerykańska firma sprzedała prawo do produkcji smartwatchy z logo Motoroli na obudowie firmie eBuyNow, a Moto Watch 100 jest pierwszym produktem powstałym po finalizacji umowy.

Zobacz również:

Moto Watch 100 wyglądem przypomina poprzednie zegarki Motoroli. Otrzymujemy okrągły ekran i atrakcyjną kopertę. Urządzenie oferuje ekran LCD o przekątnej 1,3 cala i dwa przyciski na prawym boku koperty. Wykonaną ją z aluminium, a całość waży 45,8 g.

Motorola twierdzi, że pomimo zastosowania energochłonnego wyświetlacza LCD możemy liczyć na dwa tygodnie pracy na jednym ładowaniu. Wszystko dzięki akumulatorowi o pojemności 355 mAh z "szybkim ładowaniem" - od 0 do 100% w 60 minut.

Zegarek jest wodoodporny. Niestety urządzenie nie pracuje pod kontrolą WearOS. Zamiast niego Motorola zaprezentowała własny system Moto Watch OS oparty na RTOS. Podobne rozwiązanie znajdziemy w urządzeniach Amazfit oraz zegarku OnePlus Watch, który nie został zbyt dobrze przyjęty na rynku.

Moto Watch 100
Źródło: motorola.com

Moto Watch 100

Źródło: motorola.com

Motorola Moto Watch 100 posiada aplikację treningową z możliwością śledzenia 26 rodzajów aktywności. Nie zabrakło licznika kroków, kalorii, pomiaru tętna, zmienności tętna oraz poziomu nasycenia tlenem we krwi. Zegarek oferuje też monitorowanie snu.

Komunikacja z telefonem odbywa się z wykorzystaniem dedykowanej aplikacji, która pojawi się w grudniu - razem z premierą sklepową zegarka.

Moto Watch 100 jest już dostępny w przedsprzedaży. Jego sugerowana cena detaliczna to 99 dolarów. Wysyłka rozpocznie się 10 grudnia 2021 roku. Czy Moto Watch 100 stanie się hitem? Z pewnością nie jest to zegarek idealny i nie posiada płatności zbliżeniowych, ale w cenie 500 zł może namieszać nieco na rynku smartwatchy.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: