Motorola A1200 - wkrótce premiera

Koncern Motorola zamierza wkrótce wprowadzić na rynek nowy telefon komórkowy - model A1200. Urządzenie wyposażone jest w przezroczystą osłonę wyświetlacza oraz duży, kolorowy wyświetlacz LCD.

Motorola A1200 (fot. Phoneyworld.com).

Motorola A1200 (fot. Phoneyworld.com).

Osłona sprawia, iż na pierwszy rzut oka A1200 sprawia wrażenie typowej, składanej komórki - choć tak naprawdę urządzenie bardziej przypomina niewielkiego palmtopa. Telefon wyposażony został w kolorowy wyświetlacz o rozdzielczości 240 x 320 pikseli oraz cyfrowy aparat fotograficzny z matrycą o rozdzielczości 2 megapikseli. Motorola A1200 potrafi rozpoznawać pismo odręczne (w j. chińskim oraz angielskim) - urządzenie sprzedawane jest w komplecie z rysikiem, którym można pisać na wyświetlaczu.

Telefon może pełnić funkcję przenośnego odtwarzacza audio - dane można zapisywać na karcie pamięci Trans Flash (urządzenie wyposażone jest w stosowne złącze). Wśród preinstalowanego oprogramowania znalazł się m.in. program pocztowy.

Motorola A1200 ma pojawić się w sprzedaży na początku lutego 2006 r. - w pierwszej kolejności urządzenie dostępne będzie w Azji. Jego ceny na razie nie podano.


Zobacz również