Motorola Atrix 4G - najmocniejszy smartfon na świecie

Motorola wraz z AT&T zaprezentowała smartfon Atrix 4G. Urządzenie zostało określone mianem najpotężniejszego spośród już zaprezentowanych. W parze z odważną deklaracją idą parametry, w tym dwurdzeniowy procesor i mnóstwo RAM-u. Największe wrażenie robi jednak stacja dokująca.

Motorola Atrix 4G ma pracować pod kontrolą systemu Android Froyo (2.2). Urządzenie posiada 4-calowy wyświetlacz pracujący w rozdzielczości 960 x 540 pikseli oraz dwie kamerki - 5-megapiskelową z tyłu i przednią służącą do wideorozmów.

Dodatkowo Motorola Atrix 4G posiada 16GB wbudowanej pamięci z możliwością rozszerzenia o karty microSD oraz wbudowaną łączność WiFi (802.11n). Ciekawostką jest zastosowanie czytnika linii papilarnych oraz dwóch mikrofonów, dzięki którym ma nastąpić znaczące obniżenie szumów podczas prowadzenia rozmowy.

Motorola podczas prezentacji urządzenia pochwaliła się, że jest to najmocniejszy smartfon z obecnie zaprezentowanych. Atrix 4G posiada dwurdzeniowy procesor z serii NVIDIA Tegra 2 oraz aż 1GB pamięci RAM. Urządzenie zostało wyposażone w baterię o pojemności 1930 mAh.

Największe wrażenie robi stacja dokująca dołączona do urządzenia. Posiada ona 11,6-calowy ekran, klawiaturę, głośniki oraz wejścia USB i HDMI. Stacja dokująca bazuje wyłącznie na możliwościach samego smartfonu. Podłączony do większe ekranu mimo wszystko ma gwarantować mniej więcej 5 godzin pracy bez potrzeby podłączania do zasilania, zamieniając smartfon w funkcjonalnego laptopa.

Motorola Atrix 4G w pierwszej kolejności pojawi się na rynku amerykańskim i będzie dostępne w sieci AT&T. Stanie się to jeszcze w tym kwartale. Nie wiadomo kiedy należy się spodziewać tego modelu w Europie. Nie znana jest także jego sugerowana cena.