Motorola Atrix 4G - najmocniejszy smartfon na świecie

Motorola wraz z AT&T zaprezentowała smartfon Atrix 4G. Urządzenie zostało określone mianem najpotężniejszego spośród już zaprezentowanych. W parze z odważną deklaracją idą parametry, w tym dwurdzeniowy procesor i mnóstwo RAM-u. Największe wrażenie robi jednak stacja dokująca.

Motorola Atrix 4G ma pracować pod kontrolą systemu Android Froyo (2.2). Urządzenie posiada 4-calowy wyświetlacz pracujący w rozdzielczości 960 x 540 pikseli oraz dwie kamerki - 5-megapiskelową z tyłu i przednią służącą do wideorozmów.

Dodatkowo Motorola Atrix 4G posiada 16GB wbudowanej pamięci z możliwością rozszerzenia o karty microSD oraz wbudowaną łączność WiFi (802.11n). Ciekawostką jest zastosowanie czytnika linii papilarnych oraz dwóch mikrofonów, dzięki którym ma nastąpić znaczące obniżenie szumów podczas prowadzenia rozmowy.

Zobacz również:

  • Nowa Motorola razr 40 Ultra jest bardzo fajna, ale ma jedną fatalną wadę
  • Nie możesz się dodzwonić? Oto, jak sprawdzić czy ktoś zablokował Twój numer

Motorola podczas prezentacji urządzenia pochwaliła się, że jest to najmocniejszy smartfon z obecnie zaprezentowanych. Atrix 4G posiada dwurdzeniowy procesor z serii NVIDIA Tegra 2 oraz aż 1GB pamięci RAM. Urządzenie zostało wyposażone w baterię o pojemności 1930 mAh.

Największe wrażenie robi stacja dokująca dołączona do urządzenia. Posiada ona 11,6-calowy ekran, klawiaturę, głośniki oraz wejścia USB i HDMI. Stacja dokująca bazuje wyłącznie na możliwościach samego smartfonu. Podłączony do większe ekranu mimo wszystko ma gwarantować mniej więcej 5 godzin pracy bez potrzeby podłączania do zasilania, zamieniając smartfon w funkcjonalnego laptopa.

Motorola Atrix 4G w pierwszej kolejności pojawi się na rynku amerykańskim i będzie dostępne w sieci AT&T. Stanie się to jeszcze w tym kwartale. Nie wiadomo kiedy należy się spodziewać tego modelu w Europie. Nie znana jest także jego sugerowana cena.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: