Motorola Droid 2 w Stanach już w tym tygodniu

Amerykańska sieć telekomunikacyjna Verizon i Motorola oficjalnie zapowiedziały Droida 2 - najnowszy smartfon wykorzystujący system operacyjny Android. Nowe urządzenie zapowiadane było już od kilku miesięcy. Po wielu fałszywych alarmach, jakoby D2 wchodził już na rynek, od wtorku, mamy wreszcie oficjalne wieści w tej sprawie.

Motorola Droid 2 w Stanach już w tym tygodniu

Motorola Droid 2

Droid 2 wyposażony jest w 3,7-calowy ekran dotykowy, uproszczoną klawiaturę QWERTY i najnowszy system na komórki Google - Android 2.2. Nowe dziecko Motoroli ma być szybsze od swojego poprzednika. Urządzenie kryje pod obudową procesor o taktowania 1 GHz i 512 MB pamięci RAM.

Na uwagę zasługuje również wbudowa karta o pojemności 8 GB, aparat o rozdzielczości 5 megapikseli i bateria, umożliwiająca 575 minut rozmów bez ładowania.

Zobacz również:

  • Samsung Galaxy Z Flip 4 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [28.06.2022]
  • Lotnictwo postawiło na swoim - USA opóźnia wdrożenie 5G!
  • Najmocniejsze smartfony z Androidem [RANKING 2022]

Verizon zapowiedział, że telefon pojawi się w sprzedaży 12 sierpnia, w cenie 199,99 dol. wraz z dwuletnią umową z firmą. Cena bez podpisywania umowy wyniesie ok. 600 USD. Firma planuje również wydanie specjalnej, limitowanej wersji R2-D2 - Artoo. Ma ona nawiązywać do znanej z Gwiezdnych Wojen postaci droida.

D2 powinien trafić do Europy pod koniec roku, pod nazwą Milestone 2. Nie wiadomo jeszcze, w jakiej cenie będzie go można kupić u polskich operatorów.

Dane techniczne Motorola Droid 2:

- 3,7-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości FWVGA (480 x 854)

- procesor TI OMAP 1GHz

- 512MB pamięci RAM

- 8GB wbudowanej pamięci

- slot kart microSD

- aparat 5Mpix z autofokusem i podwójną diodową lampą błyskową (pozwalający również nagrywać wideo)

- WiFi b/g/n, DLNA, Bluetooth 2.1 z EDR

- odbiornik GPS z A-GPS

- bateria 1390 mAh