Motorola Droid Xyboard, czyli Xoom 2

Xoom 2 został zaprezentowany na początku listopada w Wielkiej Brytanii i Irlandii, a teraz Motorola wprowadza nowy tablet Droid Xyoboard w wersji 8.2 i 10.1 do USA. Po przyjrzeniu mu się bliżej okaże się jednak, że jest to Xoom 2 z nazwą dostosowaną do amerykańskiego rynku, gdzie Droid dobrze kojarzy się z "Androidami" Motoroli.

Droid Xyboard 10.1

Droid Xyboard (Xoom 2) wykonany jest w stylistyce znanej ze smartfonu Droid RAZR (w Polsce po prostu RAZR), co sprawia, że prezentuje się lepiej niż pierwszy Xoom. Cechują go charakterystyczne ścięte rogi, z czego pewnie zadowolone będzie Apple walczące o to, by tablety ich rywali znacznie różniły się projektem od iPada. Droid Xyboard jest dostępny z ekranem 8,2 cala oraz 10,1 cala.

Nowe tablety wyposażono w dwurdzeniowy 1,2 GHz procesor i 1 GB RAM. Oba trafią na rynek amerykański w grudniu z Androidem 3.2 na pokładzie. Aktualizacja do Ice Cream Sandwicha pojawi się w przyszłym roku. Ich wyświetlacze wykonano w technologii Gorilla Glass, która ma zwiększać ich odporność.

Nie podano informacji na temat rozmiarów, ale są one takie same jak u Xooma 2. Droid Xyboard 10.1 ma 253,9 x 173,6 x 8,8 mm, a Xyboard 8.2 216,00 x 139,00 x 8,99 mm, czyli tyle samo co Xoom 2 Meida Edition. Oba urządzenia są drogie. Za 10-calowy tablet trzeba zapłacić od 530 do 730 dolarów, a za 8-calowy od 430 do 530 dolarów.

Motorola podaje, że oba tablety będą wyposażone w zabezpieczenia i aplikacje biznesowe (Quickoffice HD i Citrix GoToMeeting). Oprócz tego, Droid Xyboard 10.1 posiada rysik, który również może się przydać. Nie ma informacji, czy i kiedy Droid Xyboard lub raczej Xoom 2 trafią do Polski. Jeśli tak się stanie, to ich cena nie będzie należała do niskich, a na razie pozostaje opcja sprowadzenia ich z zagranicy.

Tymczasem zapraszamy do rankingu Najlepsze tablety 2011 roku. Nowa Motorola wygląda zachęcająco, ale może tu znajdziecie tablet, który bardziej przypadnie wam do gustu i będzie przystępniejszy cenowo.