Motorola ET1 - 7-calowy "androidowy" tablet dla przedsiębiorstw

W grudniu do sprzedaży trafi nowy tablet firmy Motorola Solution noszący oznaczenie ET1. Urządzenie, które wyposażone zostało w 7-calowy ekran oraz system Android, przeznaczone jest dla przedsiębiorstw oraz instytucji rządowych.

Motorola ET1 to 7-calowy tablet (potrafi wyświetlić obraz w rozdzielczości 1024 x 600 pikseli) o wymiarach 130,5 x 25 x 224 mm i wadze 630 gramów. Jego pojemnościowy ekran został zabezpieczony bardzo wytrzymałym szkłem Gorilla Glass, natomiast w jego wnętrzu znalazły się takie podzespoły jak:

- 1-gigahercowy dwurdzeniowy procesor

- 1 GB pamięci RAM

- 4 GB wbudowanej pamięci flash

- slot kart pamięci microSD (do zestawu dołączona jest karta o pojemności 4 GB)

- 8-megapikselowy aparat z tyłu obudowy (w ciemniejszych scenach korzysta z doświetlenia diodą LED)

- kamerka internetowa umieszczona obok górnego prawego rogu ekranu

- moduły GPS, 802.11 b/g/n WiFi i Bluetooth 2.1

Urządzenie oferuje też czujnik oświetlenia (w zależności od jego wskazań tablet automatycznie dopasowuje podświetlenie ekranu), trójosiowy akcelerometr, wbudowane głośniczki stereo, dwa mikrofony oraz możliwość opcjonalnego skorzystania z czytnika kodów kreskowych oraz czytnika kart magnetycznych.

Użytkownik może ponadto przesłać obraz do telewizora HD za pomocą interfejsu HDMI, podłączyć zewnętrzne urządzenia do dwóch portów USB oraz praktycznie bezustannie korzystać z tabletu dzięki możliwości szybkiej wymiany akumulatora o pojemności 4620 mAh. Co istotne, podczas tej czynności osobne zasilanie podtrzymuje przez 15 minut zawartość pamięci RAM.

Tablet przeznaczony jest przede wszystkim dla przedsiębiorstw oraz instytucji rządowych. Pracuje pod kontrolą systemu Android w wersji Gingerbread (2.3.4) i wyposażony został w szereg biznesowych aplikacji. Warto też dodać, że pozwala na skorzystanie z funkcji logowania wielu użytkowników, dzięki której może zostać dostosowany do ich roli i zakresu obowiązków.

Tablet Motorola ET1 pojawi się w sprzedaży w grudniu. Trzeba za niego będzie zapłacić blisko 1000 USD.