Motorola Edge+ pojawia się w bazie Geekbench'a

Motorola przetestowała swój najnowszy smartfon w popularnym teście syntetycznym. Czego możemy spodziewać się po Edge+?

Motorola pod koniec 2019 roku oficjalnie poinformowała, że zamierza wyprodukować flagowca z krwi i kości. W tym miejscu należy nadmienić, że do 2017 roku w ofercie producenta pozostawały smartfony, które konkurowały z modelami takimi, jak Samusng Galaxy S czy LG z serii G. Wraz ze zmianą strategii biznesowej Motorola stopniowo wycofała się z produkcji najdroższych urządzeń.

Motorola Edge+ pojawia się w bazie Geekbench'a

Od ponad dwóch lat na rynku nie znajdziemy żadnej Motoroli z procesorem Qualcomm Snapdragon z serii 800 lub innym flagowym chipem. Nawet najnowsza składana Motorola razr 2019 został wyposażona w układ Qualcomm Snapdragon 710.

Niedawno w sieci pojawiły się informacje na temat nowego modelu smartfona z logo Moto na obudowie. Teraz okazuje się, że Motorola Edge+ może być pierwszym flagowym smartfonem po trzy letniej przerwie. Mimo, iż producent nie zdradził jeszcze żadnych informacji na temat nadchodzącego urządzenia to smartfon zawitał już w bazie danych popularnego testu syntetycznego Geekbench. Dzięki niemu już nie raz poznaliśmy specyfikacje techniczną niektórych urządzeń na długo przed ich premierą. W bazie Geekbench'a kilkukrotnie pojawił się także Samsung Galaxy S20.

Test, którego wynik trafił właśnie do bazy Geekbench'a potwierdza, że Motorola Edge+ będzie flagowym modelem wyposażonym w topowe podzespoły. Urządzenie osiągnęło bardzo dobry rezultat 4106 punktów przy wykonywaniu operacji jednowątkowych oraz 12823 punkty przy wykonywaniu operacji wielowątkowych. Należy zauważyć, że test przeprowadzono przy wykorzystaniu starszej wersji Geekbench 4.4. Dla porównania iPhone Xs w takim samym teście uzyskał odpowiednio 4818 i 11399 punktów.

Motorola Edge+ pojawia się w bazie Geekbench'a

Źródło: gsmarena.com

Z wyciągu z bazy danych Geekbench'a dowiadujemy się, że urządzenie o nazwie Motorola Edge Plus oparte zostało na płycie głównej burton. Urządzenie zostało wyposażone w 12 GB pamięci operacyjnej oraz ośmiordzeniowy procesor produkcji Qualcomm'a o taktowaniu na poziomie 1,8 GHz. Prawdopodobnie jest to jeden z najnowszych modeli z serii 800. Moto Edge+ powinna pojawić się w sprzedaży w USA w sieci Verizon.

Źródło: gsmarena.com