Motorola Fire - tani Android z QWERTY

Motorola Fire to kolejny smartfon a’la Blackberry, który pojawi się na rynku europejskim. Model ten jest już dostępny w Chinach pod nazwą XT316.

Motorola Fire - tani Android z QWERTY

Motorola Fire

Motorola Fire to już trzecia w ostatnich tygodniach zapowiedź "biznesowego" smartfona z Androidem, o której piszemy. Przypomnijmy, że urządzenia w stylu BlackBerry zaprezentował już Samsung (model Galaxy Pro) oraz LG (model Optimus Pro). Przedstawiciele Motoroli najwyraźniej uznali, że także warto spróbować przekonać europejskich użytkowników do tego typu urządzeń.

Motorola Fire wyposażona jest w 2,8 calowy ekran pracujący w rozdzielczości 240 na 320 pikseli. Pod wyświetlaczem znajduje się natomiast czterorzędowa fizyczna klawiatura QWERTY. Tak jak w przypadku Galaxy Pro oraz Optimusa Pro, Motorola Fire nie będzie zachwycać specyfikacją.

Zobacz również:

  • Smartfony w promocji - sprawdź najlepsze okazje! [3.12.2021]
  • Zobacz najlepsze promocje na iPhone! [Aktualizacja 05.12.2021]

Smartfon wyposażono w procesor taktowany na 600 MHz oraz 256 MB pamięci RAM i 512 MB pamięci ROM. Z tyłu znajduje się aparat 3MPix. Urządzenie ma być sprzedawane w Europie z systemem Android Gingerbread oraz interfejsem Moto Switch.

Motorola Fire jest już sprzedawana na rynku chińskim. Tam smartfon widnieje pod nazwą XT316 i kosztuje ok. 700 złotych. Oby europejska cena nie uległa zwiększeniu, w innym wypadku smart fonowi ciężko będzie konkurować z podobnymi modelami konkurencji.