Motorola, HTC i Samsung z priorytetem dla Android Honeycomb

Tablety z systemem Android mają stać się tegorocznym hitem sprzedaży. Prawie wszyscy producenci elektroniki planują stworzyć chociaż jedno tego typu urządzenie. Okazuje się, że Google wybrał trzech producentów, którzy będą mieli priorytet w tym zakresie.

Tajwański branżowy serwis DigiTimes twierdzi, że Google wybrało trzech producentów, którzy otrzymają priorytet przy tworzeniu tabletów z systemem Android. Ma to być Motorola, Samsung oraz HTC.

Firmy jako pierwsze będą uzyskiwać dostęp do najnowszych wydań systemu Android zoptymalizowanego pod tablety, z wersją Honeycomb na czele. Motorola już zaprezentowała swój pierwszy model nazwany Xoom. Urządzenie z 10-calowym ekranem i dwurdzeniowym procesorem pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym kwartale. Szczegóły w wiadomości o tablecie Motoroli.

Zobacz również:

  • Już nie tylko Huawei? Rząd USA chce zbanować kolejnego producenta!
  • Xiaomi przeprasza użytkowników. Wszystko przez wadliwe MIUI [AKTUALIZACJA 21.09.2021]

HTC w najbliższym czasie ma zamiar zaprezentować swoje urządzenie. Według dotychczasowych doniesień model nazywać się będzie Scribe i zostanie wyposażony w 7-calowy ekran dotykowy.

Także Samsung jeszcze nie zaprezentował jeszcze swojego urządzenia z systemem Android Honeycomb. Na razie w sprzedaży dostępny jest model Galaxy Tab pracujący pod kontrolą wersji 2.2 systemu Google, znanej jako Froyo.