Motorola MOTO Z10 - multimedialny telefon już w sprzedaży

Motorola wprowadziła na polski rynek telefon MOTO Z10. Ergonomiczny slider ma być kombajnem multimedialnym do wszystkiego, od słuchania muzyki i oglądania filmów poczynając, a kończąc na surfowaniu w Internecie.

Motorola MOTO Z10 to slider dopasowujący się do owalu twarzy (patrz też: "Motorola Z8 - dziś polska premiera"). Urządzenie wyposażono w wyświetlacz QVGA (240 x 320) o przekątnej 2,2 cala; potrafi on wyświetlać obrazy z 24-bitową paletą barw (16,7 mln. kolorów).

Jego wymiary to 109,7 x 50,7 x 15,8 milimetra, waga - 119 gramów. Litowo-jonowa bateria ma pojemność 1130 mAh.

Aparat fotograficzny ma matrycę 3,2 Mpix (czas uruchamiania: 1,5 s.), zdjęcia można przechowywać m.in. na karcie microSD o pojemności do 32 GB. Sceny doświetlane są za pomocą lampy błyskowej zbudowanej w oparciu o diody LED.

Telefon obsługuje HSDPA 3,6 Mb/s oraz, oczywiście, UMTS, EDGE i GPRS.

MOTO Z10 pracuje pod kontrolą systemu Symbian UIQ, w komórce można więc zainstalować aplikacje, które deweloperzy pisali z myślą o MOTO Z8. Oprócz klasycznego software'owego wyposażenia - odtwarzacza muzyki i wideo (Mobiclip) oraz gier EA Mobile i Gameloft - w telefonie pojawi się też program pozwalający na prostą edycję nagrywanych filmów wideo i wykonywanych fotografii, przeglądarka Opera Mobile 8.65 czy pakiet DocumentsToGo pozwalający na podgląd dokumentów DOC, XLS i PPT.

Na tym nie koniec: na dostarczanej wraz z telefonem karcie microSD użytkownik znajdzie trzy filmy: "Tożsamość Bourne'a", "Krucjata Bourne'a" i "Ultimatum Bourne'a".

Na rynku detalicznym, Motorola MOTO Z10 ma kosztować 1100 zł.

Dodatkowe informacje: Motorola


Zobacz również