Motorola Moto E drugiej generacji, czyli smartfon z LTE w przystępnej cenie

Osoby poszukujące budżetowego telefonu powinny przemyśleć zakup nowego produktu Motoroli. Smartfon o nazwie Moto E drugiej generacji wygląda na jedną z najciekawszych propozycji z niskiej półki cenowej.

Już pierwsza Motorola Moto E była bardzo udanym modelem, który miał w momencie premiery bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Amerykańska firma, której właścicielem jest teraz chińskie Lenovo, postanowiła wprowadzić do sklepów kolejną generację tego telefonu.

Motorola Moto E drugiej generacji to telefon z niskiej półki cenowej, który nie wyróżnia się specjalnie specyfikacją na tle konkurencji. Największym wyróżnikiem jest dodanie przez producenta modułu LTE w urządzeniu budżetowym, dzięki któremu klienci będą mogli skorzystać z bardzo szybkiej transmisji danych.

Zobacz również:

  • Apple Watch Series 7 - ceny, przecieki, oficjalne informacje [17.10.2021]
  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [15.10.2021]
Motorola Moto E drugiej generacji, czyli smartfon z LTE w przystępnej cenie

Nowa Motorola E jest jeszcze lepsza od swojego poprzednika

Wśród pozostałych zmian warto wspomnieć o akumulatorze, który ma teraz pojmeność 2390 mAh zamiast 1980 mAh. Urządzenie dostało większy, 4,5-calowy ekran o rozdzielczości 960 na 540 pikseli, a w środku znalazł się czterordzeniowy procesor taktowany zegarem 1,2 GHz. Wykorzystania jednostka to Qualcomm Snapdragon 410 zamiast modelu Snapdragon 200 z Motoroli Moto E pierwszej generacji. Dużym plusem jest 8 GB pamięci wewnętrznej w urządzeniu.

Motorola Moto E (2015) bardzo dobrze prezentuje się pod względem designu. Co prawda użytkownicy nie uświadczą tutaj metalowej obudowy, ale wykorzystano do produkcji urządzenia kosztującego w wolnej sprzedaży w Stanach Zjednoczonych 150 dol. plastik dobrej jakości. Telefon pracuje pod kontrolą Androida 5.0 Lollipop, a producent nie wprowadził zbyt wielu zmian w interfejsie użytkownika.