Motorola Moto G, czyli słabsza wersja Moto X dla reszty świata

Motorola zapowiedziała Moto G, czyli swój nowy smartfon ze średniej półki przeznaczony dla klientów z całego świata.

Amerykańska Motorola po przejęciu przez Google długo zwlekała z wydaniem nowych smartfonów opracowanych już pod nadzorem giganta z Mountain View. Pierwszym takim urządzeniem była Motorola Moto X, ale jego dostępność ograniczona była tylko do Stanów Zjednoczonych. Z tego powodu nie stał się on z tego powodu olbrzymim sukcesem sprzedażowym. Teraz do oferty firmy trafił kolejny model o nieco słabszej specyfikacji.

Motorola Moto G będzie telefonem ze średniej półki cenowej dostępnym nie tylko w USA, ale też na starym kontynencie. Sercem smartfona będzie czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 400 wspomagany przez 1 GB pamięci RAM. Zastosowano tutaj nieco mniejszy ekran niż u starszego brata, a jego przekątna ma długość 4,5 cala. Rozdzielczość wyświetlacza LCD TFT będzie wynosić 1280 na 720 punktów, co zapewni gęstość pikseli na poziomie 329 PPI.

Motorola Moto G, czyli słabsza wersja Moto X dla reszty świata

Motorola Moto G

Telefon do sprzedaży trafi pod kontrolą Androida 4.3 Jelly Bean, ale Motorola obiecuje aktualizację do wersji 4.4 KitKat. Również późniejsze aktualizacje mają trafiać na ten telefon z maksymalnie miesięcznym opóźnieniem względem urządzeń z linii Nexusa. Opóźnienie wynika z faktu, że Motorola przygotowała własną nakładkę na Androida wzbogacającą go o dodatkowe funkcje.

Zobacz również:

Bardzo ciekawie zapowiadają się ceny nowego telefonu. Wersja o pojemności 8 GB ma kosztować 179 dolarów, a wersja 16 GB o 20 dolarów więcej. Są to ceny telefonu na wolnym rynku. W abonamentach może być on znacznie tańszy. Pozostaje tylko pytanie, czy i kiedy ten telefon trafi do sprzedaży w Polsce.