Motorola Moto G, czyli słabsza wersja Moto X dla reszty świata

Motorola zapowiedziała Moto G, czyli swój nowy smartfon ze średniej półki przeznaczony dla klientów z całego świata.

Amerykańska Motorola po przejęciu przez Google długo zwlekała z wydaniem nowych smartfonów opracowanych już pod nadzorem giganta z Mountain View. Pierwszym takim urządzeniem była Motorola Moto X, ale jego dostępność ograniczona była tylko do Stanów Zjednoczonych. Z tego powodu nie stał się on z tego powodu olbrzymim sukcesem sprzedażowym. Teraz do oferty firmy trafił kolejny model o nieco słabszej specyfikacji.

Motorola Moto G będzie telefonem ze średniej półki cenowej dostępnym nie tylko w USA, ale też na starym kontynencie. Sercem smartfona będzie czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 400 wspomagany przez 1 GB pamięci RAM. Zastosowano tutaj nieco mniejszy ekran niż u starszego brata, a jego przekątna ma długość 4,5 cala. Rozdzielczość wyświetlacza LCD TFT będzie wynosić 1280 na 720 punktów, co zapewni gęstość pikseli na poziomie 329 PPI.

Motorola Moto G

Motorola Moto G

Telefon do sprzedaży trafi pod kontrolą Androida 4.3 Jelly Bean, ale Motorola obiecuje aktualizację do wersji 4.4 KitKat. Również późniejsze aktualizacje mają trafiać na ten telefon z maksymalnie miesięcznym opóźnieniem względem urządzeń z linii Nexusa. Opóźnienie wynika z faktu, że Motorola przygotowała własną nakładkę na Androida wzbogacającą go o dodatkowe funkcje.

Bardzo ciekawie zapowiadają się ceny nowego telefonu. Wersja o pojemności 8 GB ma kosztować 179 dolarów, a wersja 16 GB o 20 dolarów więcej. Są to ceny telefonu na wolnym rynku. W abonamentach może być on znacznie tańszy. Pozostaje tylko pytanie, czy i kiedy ten telefon trafi do sprzedaży w Polsce.