Motorola Moto G wreszcie z Androidem 5.0 Lollipop

Użytkownicy Motoroli Moto G drugiej generacji mają powody do radości. Firma rozpoczęła proces dystrybucji oprogramowania do tego telefonu. Pierwsi klienci mogą już pobierać Androida 5.0 Lollipop.

Motorola Moto G z 2014 roku to bardzo udany telefon, który konsumenci polubili za bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Użytkownicy liczyli też na szybkie aktualizacje do nowej wersji systemu operacyjnego. Co prawda przygotowanie uaktualnienia zajęło , ale na początku lutego paczka z uaktualnieniem zaczęła wreszcie trafiać do użytkowników.

Wśród zmian w nowym oprogramowaniu do urządzenia Motoroli warto wymienić wprowadzenie interfejsu zgodnego z Material Design i usprawnionego systemu powiadomień na ekranie blokady. Oprócz tego w Androidzie 5.0 Lollipop do smartfona Moto G znalazł się też odświeżony ekran szybkich ustawień nowy panel ostatnio otwartych aplikacji i wsparcie domyślnie dla ART. Powinien poprawić się też czas pracy urządzenia z dala od gniazdka.

Zobacz również:

Motorola Moto G wreszcie z Androidem 5.0 Lollipop

Użytkownicy telefonu Motorola Moto G wreszcie doczekali się aktualizacji do Androida 5.0 Lollipop

Pierwszym krajem w którym użytkownicy smartfona Motorola Moto G (2014) dostali aktualizację do Androida 5.0 Lollipop jest Holandia. Jak to zwykle bywa w przypadku Androida, aktualizacja udostępniana jest falami do kolejnych grup użytkowników. Nie wiadomo jeszcze, kiedy aktualizacja trafi do innych regionów, w tym do polskich użytkowników tego telefonu.

Posiadacze Motoroli Moto G z ubiegłego roku, którzy nie mogą doczekać się nowej wersji systemu, powinni uzbroić się w cierpliwość i sprawdzać co jakiś czas dostępność uaktualnienia w ustawieniach telefonu.

źródło: ibtimes.co.uk