Motorola Moto X zaprezentowana. Niestety dostępna tylko w USA

Motorola zaprezentowała wczoraj pierwszy smartfon, który został zaprojektowany od podstaw po przejęciu mobilnego oddziału tej amerykańskiej firmy przez Google. Najnowszy Moto X będzie dostępny w aż 504 wariantach kolorystycznych i pojemnościowych, ale składany i sprzedawany będzie wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych.

Motorola to jeden z producentów smartfonów i tabletów z Androidem. Od zakupu oddziału tej firmy zajmującego się rozwiązaniami mobilnymi przez Google za 12,5 miliarda dolarów wydała ona kilka telefonów, ale projektowane były jeszcze przed przejęciem. Pierwszym urządzeniem, które powstało po dokonaniu tej transakcji jest właśnie Moto X. Smartfon ten nie ma za zadanie konkurować z najlepszymi produktami konkurencji pod względem specyfikacji, a Motorola stawia na design, optymalizację oprogramowania oraz chce zrobić smartfona, który jest “bardziej smart”.

Motorola Moto X zaprezentowana. Niestety dostępna tylko w USA

moto_x_white-100048498-large

Moto X będzie dostępne w dwóch wersjach pojemnościowych, czyli 16 GB i 32 GB pamięci wewnętrznej. Oprócz tego przy zakupie klient będzie mógł wybrać kolory urządzenia: aż 18 kolorów tylnej klapki, 7 kolorów akcentów (przyciski, ramka dookoła obiektywu) oraz biały lub czarny front. Razem daje to oszałamiające 504 kombinacje. Oprócz tego Moto X ma się wyróżniać na tle innych urządzeń nasłuchiwaniem na użytkownika wypowiadającego komendę “okay google now”, która ma uruchamiać od razu asystenta Google. Z innych udogodnień można wymienić włączanie się aparatu przez odpowiednie poruszenie nadgarstkiem i wyświetlanie na zablokowanym ekranie cały czas godziny oraz ikonek powiadomień.
Motorola Moto X zaprezentowana. Niestety dostępna tylko w USA

moto_x_lockscreen-100048499-large

Specyfikacja nie jest przy tym zachwycająca, ale też ciężko wiele jej zarzucić. Użyty został ekran o przekątnej długości 4,7 cala wykonany w technologii AMOLED o rozdzielczości 720p, a telefon napędza zeszłoroczny dwurdzeniowy układ Qualcomm Snapdragon S4 o taktowaniu 1,7 GHz. Dopełnia to 2 GB pamięci RAM oraz moduły łączności Bluetooth 4.0, WiFi ze wsparciem najnowszego standardu ac oraz modem LTE. Motorola przy tym chwali się optymalizacją nakładki na Androida 4.2.2 oraz uzyskaniem przy ogniwie o pojemności 2200 mAh dwudziestoczerogodzinnego czasu pracy.

Cena Moto X u operatorów w Stanach to 199$ przy dwuletniej umowie, czyli porównywalnie do topowych produktów konkurencji. Ale raczej nie ma co zastanawiać się, jak telefon zostałby wyceniony w Europie. Motorola to firma amerykańska i odwołuje się do uczuć patriotycznych mieszkańców USA. Na każdym kroku podkreśla, że telefon będzie składany przez robotników w Teksasie, a dystrybucja będzie realizowana właśnie z terenu Stanów. Ma to sens ze względu na ilość możliwych wariantów kolorystycznych. W Europie, gdzie bazy klientów u operatorów są o wiele mniejsze, byłoby to o wiele trudniejsze zadanie.

Zobacz również:

  • Smartfony w promocji - sprawdź najlepsze okazje! [3.12.2021]