Motorola Motofone F3 - telefon inny niż wszystkie

Z których funkcji dodatkowych (poza komunikacyjnymi) telefonu komórkowego korzystasz najczęściej?

Najczęściej wykorzystywanymi funkcjami dodatkowymi telefonu komórkowego (poza komunikacyjnymi) są gry - wynika z przeprowadzonej w naszym portalu ankiety. Niemal z równą częstotliwością użytkownicy komórek wykonują zdjęcia za pomocą wbudowanych w nie aparatów cyfrowych i słuchają muzyki w formacie MP3. Także kalendarz wszedł do repertuaru najczęściej wykorzystywanych funkcji telefonu komórkowego.

Największy problem to kształt liter. Niektórzy użytkownicy z pewnością pamiętają stare kalkulatory z wyświetlaczami LCD, w których cyfry składały się z kresek. Jeśli wprowadziło się w nich ciąg 71830, to po obróceniu kalkulatora o 180 stopni można było odczytać słowo "DEBIL" - do jego dostrzeżenia potrzebna była jednak chwila na "przestawienie się". Takiej chwili na przestawienie się potrzebować będziesz również z Motofone F3.

Dodatki

Aby wyjść naprzeciw użytkownikom ze słabszym głosem lub nieumiejącym czytać, telefon Motoroli niektóre komunikaty wyświetla i wygłasza. Są one zrozumiałe i nie denerwują - raczej uzupełniają treści prezentowane na ekranie. Odtwarzają się z minimalnym opóźnieniem w stosunku do przełączanych opcji, dlatego człowiek, który szybko przeskakuje przez kolejne menu nie będzie musiał ich słuchać.

Samo menu zresztą zostało uproszczone do granic możliwości - jest jednopoziomowe.

Z jakością rozmów głosowych nie było żadnych problemów, tak samo z zasięgiem. Ciekawy problem natomiast mieliśmy z rozmiarami urządzenia: ludzie przyzwyczajeni do grubszych, obszerniejszych telefonów noszonych w kieszeniach spodni prawdopodobnie będą potrzebować kilku dni, aby przestać odruchowo sprawdzać, czy komórka ciągle znajduje się tam, gdzie ją włożyliśmy. Telefon jest bowiem na tyle cienki, że po chwili przestaje być odczuwalny.

Motorola Motofone F3 - telefon inny niż wszystkie

V3x przy F3 wygląda jak wielki, nieporęczny klocek

Dobre wrażenie robi też obudowa, która wydaje się znacznie mniej krucha niż w innych telefonach na rynku. Jest na tyle zwarta, że jedynym skrzypiącym i luzującym się w niej elementem może być klapka na baterie.