Motorola Nexus X Shamu pojawiła się w pierwszych benchmarkach

Wraz z premierą Androida L spodziewamy się rynkowego debiutu dwóch nowych urządzeń z linii Nexus. Jednym z nich ma być smartfon Nexus X produkcji Motoroli. Telefon ten pojawił się na zrzutach ekranu z wynikami benchmarków. Jeśli są one autentyczne, to zapowiada się na to, że to urządzenie będzie nowym królem wydajności.

Do spodziewanej premiery systemu Android L pozostało już niewiele czasu. Google co prawda nie zapowiedziało otwarcie żadnych nowych urządzeń, ale patrząc na liczbę przecieków i plotek pochodzących z rożnych źródeł możemy być niemal pewni, że pojawi się w tym lub przyszłym miesiącu nie tylko nowy tablet Nexus 9 produkcji HTC, ale też smartfon od Motoroli o nazwie Nexus X.

Na istnienie smartfona Motoroli wskazują zrzuty ekranu z popularnego benchmarku Geekbench. Jeśli wierzyć doniesieniom serwisu Phone Arena, Nexus X będzie najszybszym urządzeniem z Androidem dostępnym w sprzedaży. Wszystko to dzięki topowym podzespołom z najwyższej półki oraz optymalizacji oprogramowania. Android L na Nexusie X nie będzie podlegał żadnym modyfikacjom producenta.

Zobacz również:

  • Android 12/Android 12L. Sprawdź, czy twoje urządzenie otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 30.11.2021]
  • Android 12/Android 12L - nowości, funkcje, data premiery, kompatybilność [30.11.2021]
Motorola Nexus X Shamu pojawiła się w pierwszych benchmarkach

Spodziewamy się, że Nexus X będzie wyposażony w olbrzymi, 6-calowy ekran o rozdzielczości QHD, czyli 2560 na 1440 pikseli. Pod maską ma się kryć układ Qualcomm Snapdragon 805 taktowany zegarem 2,7 GHz wraz z 3 GB pamięci RAM. Podczas testów wydajności Geekbench przy braniu pod uwagę jednego rdzenia urządzenie zdobyło wynik plasujący je powyżej konkurencji z systemem Android, a jedynie wyprzedzone zostało przez iPhone'a 6 oraz iPhone'a 5s. Nexus X zdeklasował jednak konkurencję całkowicie przy teście wykorzystującym wiele rdzeni.

źródło: phonearena.com