Motorola atakuje przenośnymi odtwarzaczami MP3

Swoją obecność na rynku przenośnych odtwarzaczy MP3 zamierza w najbliższym czasie mocniej zaznaczyć Motorola. Jeszcze w tym roku koncern zamierza wprowadzić na rynek trzy nowe modele urządzeń, które konkurować mają z iPodem.

Nowe modele odtwarzaczy MP3 konstruowane są przy współudziale firmy Rio, specjalizującej się w tego typu urządzeniach. Ich premiera na rynku przewidywana jest na 3 kwartał bieżącego roku. Motorola współpracuje z Rio, zarówno nad stylistyką odtwarzaczy, jak i specyficznym oprogramowaniem przeznaczonym do ich obsługi.

Model M500 o rozmiarach zbliżonych do karty kredytowej posiada miniaturowy dysk twardy o pojemności 5 GB. Wykorzystuje baterię telefonu komórkowego, co daje mu możliwość skorzystania z tradycyjnej ładowarki Motoroli. Podobnie jak w przypadku komórki, będziemy mogli zastosować bardziej wydajne ogniwo zasilania. Jednak już dzięki standardowej baterii urządzenie będzie w stanie pracować bez ładowania nawet 25 godzin. Przewidywana cena M500 to 229 USD.

Drugi model, który znajdzie się ofercie Motoroli to M25 - odtwarzacz oparty na pamięci flash o pojemności 256 MB. Będziemy mogli ją rozszerzyć do 1 GB dzięki dodatkowemu gniazdu na karty pamięci SD (Secure Digital). Jego premierę przewidziano dopiero na okres świąteczny, a cenę ustalono na 149 USD. Trzeci odtwarzacz ma być 'starszym bratem' M500 - dysponujący dyskiem twardym i wzbogacony o kolorowy wyświetlacz umożliwiający podgląd plików JPEG oraz łączność Bluetooth. Jego cena nie została jeszcze ustalona, jednak według przewidywań trzeba będzie liczyć się z wydatkiem rzędu 300 USD. Na trzeci odtwarzacz Motorola każe sobie zaczekać nawet do początku 2005 roku.

Więcej informacji: Motorola


Zobacz również