Motorola dołączy do walki o tytuł najlepszego składanego smartfona tego roku! Model RAZR 2023 otrzyma istotnie usprawienie

Konkurencja w segmencie flagowców z elastycznymi ekranami robi się coraz ciekawsza, a w sieci już teraz pojawiły się nowe przecieki na temat Motoroli RAZR 2023, czyli następcy jednego z najbardziej udanych składanych smartfonów zeszłego roku.

Fot. Konrad Łącki / PCWorld

Model RAZR 2022 zadebiutował globalnie w październiku zeszłego roku. Nieco później urządzenie trafiło na naszej redakcji na testy i sam miałem okazję sprawdzić, czy nowa Motorola ma szansę z Galaxy Z Flipem 4. W trakcie kilku tygodni spędzonych z tymi dwoma flagowcami udało mi się porównać nie tylko jakość zdjęć wykonywanych przy pomocy obu urządzeń, ale i wydajność każdego ze smartfonów.

Jest kilka rzeczy, które Motorola RAZR 2022 z całą pewnością robi lepiej od Galaxy Z Flipa 4, a wśród najważniejszych wymieniłbym większy ekran zewnętrzny oraz mniej widoczne zgięcie wyświetlacza głównego. Producenci składanych telefonów najwyraźniej dostrzegli jak ważny dla użytkowników jest ekran znajdujący się na obudowie ich urządzeń i kolejny flagowiec w tym segmencie - OPPO Find N2 Flip - podniósł poprzeczkę jeszcze wyżej, ze swoim wyświetlaczem o przekątnej 3.26-cala (Motorola RAZR oferuje 2.7-cala, a Galaxy Z Flip 4 1.9-cala).

Zobacz również:

Smartfon Motorola RAZR 2022 w kolorze czarnym.

Fot. Konrad Łącki / PCWorld

Samsung planuje iść w podobnym kierunku co OPPO i także wyposaży tegorocznego Galaxy Z Flipa 5 w duży ekran zewnętrzny. Wyświetlacz ma być większy niż w modelu Find N2 Flip i o ile jeszcze wczoraj mogłoby się to wydawać naprawdę sporo, tak dzisiaj mam wrażenie, że Motorola mimo wszystko pobije swoją konkurencję w tym aspekcie.

Do sieci wyciekły pierwsze rendery modelu RAZR 2023 i możemy na nich zobaczyć ogromny, zewnętrzny wyświetlacz, który zajmuje niemalże połowę całego smartfona. Nie mam wątpliwości co do tego, że takie rozwiązanie wzbudzi spore zainteresowanie i wyróżni flagowca Motoroli na tle konkurencji.

Motorola dołączy do walki o tytuł najlepszego składanego smartfona tego roku! Model RAZR 2023 otrzyma istotnie usprawienie

Źródło: MySmartPrice.com

Data premiery urządzenia pozostaje nieznana, ale jeśli marka planuje powtórzyć zeszłoroczny termin prezentacji, to światowy debiut smartfona powinien nastąpić pod koniec roku. Urządzenie będzie więc bezpośrednim konkurentem Galaxy Z Flipa 5, którego premiera najprawdopodobniej nastąpi w okresie wakacyjnym.