Motorola łączy z siecią

Przedstawiciele amerykańskiej firmy Novatel Wireless poinformowali, że firma opracowała oprogramowanie, które pozwoli na wykorzystywanie telefonów komórkowych koncernu Motorola w charakterze modemów dla handheldów Palm.

Przedstawiciele amerykańskiej firmy Novatel Wireless poinformowali, że firma opracowała oprogramowanie, które pozwoli na wykorzystywanie telefonów komórkowych koncernu Motorola w charakterze modemów dla handheldów Palm. Wiadomo że masowym zastosowaniem programu zainteresowani są przedstawiciele Motoroli - koncern wykupił już odpowiednią licencję.

Nowa aplikacja nie tylko zamienia telefon komórkowy w modem, zapewniając w ten sposób użytkownikom wygodny dostęp do Internetu. Pozwoli również m.in. na szybkie wybieranie telefonów, zapisanych w pamięci handhelda.

Z informacji dostarczonych przez przedstawicieli koncernu Motorola wynika, że pierwsze "telefono-modemy" trafią do sprzedaży być może jeszcze pod koniec roku. W grudniu w sklepach pojawią się pierwsze zestawy sprzętowo-programowe, pozwalające na podłączenie komputerów marki Palm do telefonów Motoroli.