Motorola one zaprezentowana na IFA 2018

Motorola powiększa swój katalog produktów o nowy smartfon — Motorola one. Jedną z ciekawszych funkcji urządzenia są możliwości inteligentnego aparatu dzięki funkcji Obiektyw Google.

Smartfon Motorola one ma fabrycznie zainstalowane najnowsze oprogramowanie oraz usługi Google wykorzystujące sztuczną inteligencję. Przy użyciu zintegrowanej z aparatem funkcji Obiektyw Google można rozpoznawać tekst, wyszukiwać przepisy, tłumaczyć słowa, a nawet szukać w internecie ubrań, które wpadły nam w oko i korzystać z wielu innych udogodnień. W chmurowej usłudze Zdjęcia Google można przechowywać nieograniczoną liczbę fotografii w wysokiej rozdzielczości. Asystent Google pomaga z kolei w nawiązywaniu połączeń, wyszukiwaniu odpowiedzi na pytania i odtwarzaniu filmów na YouTube — wystarczy wydać polecenie głosowe.

Smartfon Motorola one działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 8.1 Oreo, a według informacji producenta ma być jednym wśród pierwszych telefonów, które otrzymają aktualizację do wersji Android 9 Pie (Android P) wkrótce po jej udostępnieniu. Obszerny ekran HD Max Vision (pokazujący obraz w jakości HD+) o przekątnej 5,9” i proporcjach 19:9 jest umieszczony w obudowie ze szkła Gorilla Glass o zaokrąglonych krawędziach. Jego wymiary powinny sprawdzić się przy oglądaniu klipów wideo, czytaniu książek, przeglądaniu internetu oraz robieniu notatek i pracy wielozadaniowej na podzielonym ekranie. Sercem telefonu jest ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 625 (taktowany na 2,0 GHz), który ma do dyspozycji 4GB pamięci RAM. Taka jej ilość powinna zapewnić płynność działania systemu operacyjnego, gier oraz aplikacji, a także umożliwić bezproblemowe korzystanie z kilku aplikacji w tym samym czasie.

Zobacz również:

  • Niezwykle ciekawy Pixel 5a w drodze. Szkoda, że nie pojawi się w Polsce
  • Snapdragon Wear 5100 będzie rewolucją w działaniu smartwatchów
Motorola one zaprezentowana na IFA 2018

Smartfon Motorola one wyposażono w zaawansowany, podwójny aparat o rozdzielczości 13 MPix oraz korzystający z matrycy 8Mpix aparat do selfie. Klipy wideo mogą być nagrywane w rozdzielczościach UDH 30 kl/s, FHD 30 kl/s, FHD kl/s oraz VGA 30 kl/s. Zdjęcia można wykonywać w różnych trybach, w tym portretu, kinografu czy poklatkowym. Obiektyw Google, wykorzystujący sztuczną inteligencję, ma za zadanie ułatwiać interakcję z otoczeniem — wystarczy na przykład wycelować aparat w psa na ulicy, dzięki czemu można sprawdzić w Google jego rasę. Na dane użytkownika przeznaczono kartę pamięci 64GB. Jeśli to za mało, nie powinno byc problemu z powiększeniem dostępnej na pliki przestrzeni - urządzenie potrafi obsłużyć karty pamięci microSD o pojemności do 256GB, dzięki czemu nikomu nie powinno zabraknąć miejsca na dane. Smartfon posiada moduł Bluetooth 4.2 oraz moduł Wi-fi obsługujący zakresy 2,4GHZ i 5GHz.

Smartfon Motorola one zasila wbudowany akumulator o pojemności 3000mAh. W pełni naładowany, powinien umożliwić aktywne działanie telefonu przez cały dzień. Kiedy zacznie się wyczerpywać, można go szybko doładować - ładowarka TurboPower ma zapewnić do 6 godzin działania po zaledwie 20 minutach ładowania. A za ile to wszystko? Motorola one będzie dostępna w cenie sugerowanej 299 euro (ok. 1300 PLN) w różnych krajach Europy od września, a w kolejnych miesiącach także w Ameryce Łacińskiej oraz regionie Azji i Pacyfiku.