Motorola: podział na dwie firmy

Amerykańska firma Motorola zmieni wkrótce nazwę na Motorola Solutions. Z korporacji zostanie też wyodrębniona druga firma - Motorola Mobility, która skupi się na klientach indywidualnych i telefonii komórkowej.

Taipei Times podał wczoraj, że do podziału dojdzie 4 stycznia. Udziałowcy Motoroli na 8 akcji firmy, otrzymają 1 akcję Motorola Mobility i 7 - Motorola Solutions.

Motorola Mobility skupi się na klientach indywidualnych i produkować będzie telefony komórkowe oraz akcesoria do telewizorów, takie jak dekodery.

Zobacz również:

  • Android 12/Android 12L. Sprawdź, czy twoje urządzenie otrzyma aktualizację [18.08.2022]

Motorola Solutions zajmie się produkcją dla klientów rządowych i korporacyjnych, a wytwarzać ma m.in. radia policyjne i skanery kodów kreskowych.

Podział firmy Motorola

Amerykańska firma planowała rozdział swoich dwóch działów już w 2008 roku. Motorola musiała odłożyć te plany z powodu kryzysu i słabych wyników sprzedaży telefonów.

Motorola była kiedyś drugim na świecie producentem telefonów. Obecnie jest na 7. miejscu i od trzech lat przynosiła straty. Ostatni kwartał, firma zakończyła jednak na plusie i przewiduje kolejne zyski.

Obecne wyniki, Motorola zawdzięcza zmniejszeniu kosztów i skupieniu się na smartfonach, takich jak Droid X. Obrany kierunek będzie kontynuowany przez firmę Motorola Mobility.