Motorola pomaga zmienić nawyki związane z telefonem

Motorola we współpracy z firmą Google Motorola wdraża „Cyfrową równowagę” (Digital Wellbeing) w całej rodzinie urządzeń moto g7. Marka zamierza też udostępnić tę funkcję w innych smartfonach, między innymi z rodziny motorola one. Smartfon moto g7 z funkcjami „Filtrowanie połączeń” i Moto Ulepszeniami pomaga koncentrować się na tym, co jest najważniejsze.


Cyfrowa równowaga

„Cyfrowa równowaga”(Digital Wellbeing) pomaga użytkownikom zorientować się i ocenić, jak korzystają ze swoich smartfonów. Umożliwia zarządzanie aplikacjami i powiadomieniami, pozbycie się bałaganu, a w razie potrzeby nawet odłączenie się od cyfrowego świata.

Pierwszym krokiem do osiągnięcia cyfrowej równowagi jest świadomość. W Panelu aplikacji można wyświetlić pełne zestawienie czasu poświęconego na korzystanie z telefonu i dowiedzieć się, jak często są używane różne aplikacje, ile wysyłają powiadomień oraz ile wykonano odblokowań. Po ustaleniu wzorca użytkowania telefonu można wprowadzić zmiany wspierające nowe - zdrowe nawyki.

Motorola pomaga zmienić nawyki związane z telefonem
  • Minutniki aplikacji umożliwiają ustawienie limitów czasowych korzystania z aplikacji pochłaniających czas. Kiedy limit zostanie osiągnięty, ikona aplikacji staje się wyszarzona i nieaktywna przez resztę dnia.
  • Połączone powiadomienia z YouTube, profil czasu oglądania i zaplanowane przerwy chronią przed nałogowym oglądaniem wideo na YouTube.
  • Niestandardowe powiadomienia zapewniają kontrolę nad tym, ile powiadomień się odbiera, jak i kiedy.
  • Odpowiedzi głosowe na SMS-y przy użyciu Asystenta Google pomagają uniknąć ponownego wpadnięcia w cyfrową czarną dziurę.
  • Propozycje automatycznej archiwizacji w Zdjęciach Google ułatwiają porządkowanie zawartości telefonu i zwalnianie miejsca na nowe wspomnienia.
  • Na koniec dnia przychodzi czas na Odpoczynek- dzięki tej funkcji można przygotować siebie i telefon do snu. Podświetlenie nocne i Tryb szarości zmieniają sposób prezentacji zawartości ekranu i przypominają o tym, że czas już szykować się do snu.

Filtrowanie połączeń

Motorola zaczęła wprowadzanie funkcji „Filtrowanie połączeń” Google na urządzeniach z rodziny moto g7 i motorola one, aby zapewnić konsumentom spokój podczas pracy i zwiększyć jej efektywność. Dźwięk dzwonka sygnalizującego połączenia od telemarketerów i spamerów jest ostatnią rzeczą, której potrzebujemy podczas wytężonej pracy. Dzięki funkcji „Filtrowanie połączeń” telefon odbierze za nas Google.

Wystarczy skorzystać z opcji „Filtruj połączenie” nad przyciskiem odbierania lub odrzucania. Telefon odbierze Asystent Google, a rozmówca usłyszy następujący komunikat: „Osoba, do której dzwonisz, używa usługi filtrowania oferowanej przez Google i otrzyma kopię tej rozmowy. Powiedz, jak się nazywasz i dlaczego dzwonisz”.

Więcej informacji o funkcji „Filtrowanie połączeń” oraz sposobie korzystania z niej można uzyskać na stronach pomocy Google.

Moto Ulepszenia

Podobnie jak w przypadku „Cyfrowej równowagi”(Digital Wellbeing) Motorola dba również o równowagę i samopoczucie klientów przy użyciu Moto Ulepszenia, czyli specjalnego oprogramowania, które umożliwia kontrolowanie sposobu korzystania z telefonu przy użyciu naturalnych gestów i interakcji.

● Wyświetlacz moto-umożliwia czytanie powiadomień bez odblokowywania telefonu i przechodzenia do jego aplikacji, co sprzyja zachowaniu koncentracji.

● Obróć, by wyciszyć - odwrócenie telefonu spodem do góry powoduje włączenie trybu „Nie przeszkadzać”. Po odwróceniu telefonu ekranem do góry tryb „Nie przeszkadzać” się wyłącza.

● Podnieś, aby wyłączyć dzwonek — kiedy telefon dzwoni, podnieś go, aby błyskawicznie wyciszyć dźwięk i uniknąć zakłóceń podczas pracy lub odpoczynku.

Motorola pomaga zmienić nawyki związane z telefonem

„Cyfrowa równowaga”(Digital Wellbeing), „Filtrowanie połączeń” i Moto Ulepszenia na urządzeniach z rodziny moto g7 oraz motorola one mają ułatwiać koncentrację na tym, co jest najważniejsze.