Motorola powraca do produkcji flagowców

Po premierze składanej RAZR 2019 Motorola oficjalnie powraca do produkcji flagowych modeli.

Losy Motoroli potoczyły się dosyć nieszablonowo. Firma po fali popularności podobnie, jak Nokia popadła w stagnacje. Po pewnym czasie część przedsiębiorstwa odpowiedzialna za produkcję smartfonów została wykupiona przez Google, które z kolei w pewnym momencie zajęło się produkcją smartfonów pod własną marką Pixel i odsprzedało Motorole firmie Lenovo.

Motorola powraca do produkcji flagowców

Źródło: motorola.com

Motorola już kilka lat temu stopniowo zaczęła wycofywać się z produkcji flagowych urządzeń. Przedsiębiorstwo skupiło się głównie na tanich modelach z serii Moto G i Mote E. Z czasem pojawiły się także smartfony One, ale żadne z urządzeń nie posiadała flagowych podzespołów. Nawet zaprezentowana niedawno składana Motorola RAZR 2019, która jest reaktywacją kultowego modelu RAZR V3 posiada w środku procesor Snapdragon z serii 700.

Zobacz również:

  • Czego można oczekiwać od smartfona za mniej niż 1500 zł? Testuję 3 najważniejsze funkcje w Motoroli G73 5G
  • Jaki smartfon jest najwydatniejszy? Najlepsze procesory dla smartfonów w 2023 roku

Ostatnim prawdziwie flagowym modelem Motoroli z procesorem Qualcomm z serii 800 była Moto Z2 Force z procesorem Snapdragon 835. Urządzenie to zostało wprowadzone do sprzedaży ponad dwa lata temu.

Motorola oficjalnie potwierdziła, że zamierza powrócić do segmentu premium i ponownie zająć się produkcją drogich urządzeń wyposażonych w topowe podzespoły. Informacja ta została przekazana przed przedstawicieli firmy podczas trwającego obecnie Qualcomm Snapdragon Technology Summit, gdzie poinformowano, że Motorola wyprodukuje smartfony z układami Snapdragon 865 oraz Snapdragon 765.

Nowe urządzenia pojawią się na rynku w pierwszej połowie przyszłego roku. Nie jest zaskoczeniem, że smartfony wyposażone zostaną w modem sieci 5G. Motorola jest w końcu mocno zaangażowana w rozwój tej nowej technologii.

Firma tradycyjnie była pionierem w dziedzinie technologii przesyły danych i była jedną z pierwszych firm, które stworzyły prototypowe urządzenia z 5G. W rzeczywistości, nacisk na przystępne cenowo słuchawki był głównym powodem, dla którego Motorola przestała używać chipsetów klasy premium w serii Moto Z.

Źródło: neowin.net