Motorola pracuje nad razr 2019 z 5G

Motorola zastosowała średniopółkowy układ, a teraz ma problem. Procesor nie obsługuje modemów 5G.

Motorola pod koniec zeszłego roku zaprezentowała swojego pierwszego składanego smartfona. Razr po latach przerwy powróciła na dobre i skradła serca zarówno młodszych, jak i starszych fanów nowych technologii. Co ważne razr wyposażona została w średniopółkowe podzespoły, dzięki czemu telefon jest tańszy od swoich aktualnych konkurentów.

Motorola pracuje nad razr 2019 z 5G

Lenovo będące w posiadaniu Motoroli nie chciało zbudować kolejnego składanego smartfona z elastycznym ekranem, który w dotyku przypomina plastik i rysuje się od samego patrzenia. Z tego powodu do projektu zaangażowano najlepszych inżynierów opracowujących zawiasy do laptopów konwertowanych. Oszczędności trzeba było szukać w innym miejscu. Aby ciąć koszty Motorola zdecydował się wykorzystać podzespoły typowe dla średniaków kosztujących około 1500 zł podczas premiery.

Zobacz również:

W charakterystycznej obudowie Motoroli razr umieszczono procesor Qualcomm Snapdragon 710, który wspierany jest przez 6 GB pamięci operacyjnej. Niestety zastosowanie tego układu powoduje, że Moto razr nie może zostać wyposażona w modem 5G. Najnowsze wieści zza oceanu donoszą, że spółka zależna od Motoroli - Motorola Mobility ma zamiar zaprezentować zmodyfikowaną razr z obsługą sieci 5G.

Smartfon ma zostać zaprezentowany w Międzynarodowym Centrum Expo Wuhan w mieście Wuhan, w którym obecnie grasuje koronawirus. Miejsce prezentacji urządzenia nie jest przypadkowa. Właśnie w Wuhan produkowane są składane Motorole. Linie produkcyjne razr zlokalizowano w fabryce Lenovo.

Prawdopodobnie nowa wersja Motoroli razr z wbudowanym modemem sieci 5G nie będzie dostępna globalnie. W chwili obecnej niektórzy operatorzy w Anglii oraz USA przyjmują już zamówienia na wersję 4G LTE, która trafi do sklepów 6 lutego.

Zmodernizowana Motorola razr z 5G na pewno korzystać będzie z innego procesora, który przy okazji powinien zapewnić wzrost wydajności. Podejrzenia padają na układ Qualcomm Snapdragon 765G lub jednego z MediaTek'ów z rodziny Dimensity. Możliwe również, ze Motorola zwróci się po pomoc do Samsunga i wykorzysta układ Exynos 980/990.

Źródło: gsmarena.com