Motorola przedstawia Droida Razr

Droid Razr to jeden z najcieńszych i najlżejszych smartfonów jakie kiedykolwiek powstały. Nowy model Motoroli wyposażony jest przy tym w dwurdzeniowym procesorem i systemem Android 2.3.5. Na rynku pojawi się w listopadzie, a z tłumu wyraźnie wyróżnia go stylistyka i duże możliwości.

Motorola Droid Razr

Droid Razr ma 7 mm grubości i waży 130 gram. Wewnątrz cienkiej obudowy Droida Razr znajdziemy dwurdzeniowy procesor taktowany częstotliwością 1,2 GHz. Jego ekran Super AMOLED o przekątnej 4,3 cala wyświetla obraz w rozdzielczości 960 x 540 pikseli, a tylnym aparat może kręcić filmy HD 1080p. Ma też przedni aparat oraz 32 GB pamięci dzielonej na wewnętrzną i microSD. Współpracuje z siecią 4G LTE.

Obudowa nowej Motoroli wykonana jest z kewlaru, a wyświetlacz zawdzięcza wytrzymałość technologii Gorilla Glass. Stylu dodaje aluminiowa obwódka biegnąca wzdłuż krawędzi urządzenia, a przed wodą ma je chronić technologia splash guard. Droid Razr wyposażony jest w baterię 1 780 mAh, która ma pozwolić na 12,5 godziny rozmów 3G.

Smartfon pracuje pod kontrolą systemu Android 2.3.5 z interfejsem użytkownika znanym z Motoroli Droid Bionic. Osoby, które zastanawiały się nad zakupem mocnego smartfonu z systemem Android mają coraz większy problem bogactwa. Dziś oprócz Droida Bionic zaprezentowano także smartfon Galaxy Nexus powstały przy współpracy Google i Samsunga, a wyposażony w nowy system Android 4.0.