Motorola przyznaje, że phablety Nexus 6 mogą mieć wadę fabryczną

Do sieci trafiły zdjęcia phabletów Nexus 6, w których część obudowy skrywająca akumulator nienaturalnie się wygięła. Motorola będąca producentem tych urządzeń jest świadoma problemu, a użytkownicy mogą liczyć na bezpłatną wymianę sprzętu na nowy. Nie wiadomo jeszcze, w jak dużej liczbie egzemplarzy Nexusów 6 może wystąpić ten problem.

Nexus 6 to zaprezentowany w pod koniec ubiegłego roku phablet działający pod kontrolą systemu operacyjnego Android 5.0 Lollipop. Urządzenie ma bardzo dobrą specyfikację techniczną i dość atrakcyjną cenę, a jedną z jego największy zalet jest brak jakiejkolwiek nakładki producenta.

Sprzęt przygotowany został w ścisłej współpracy z Google, a za urządzenie odpowiedzialna jest Motorola. Wygląda jednak na to, że Nexus 6 może mieć wadę konstrukcyjną powodującą wyginanie się tylnego panelu, pod którym znajduje się ogniwo zasilające. Motorola przyznała, że jest świadoma problemu.

Motorola przyznaje, że posiadacze Nexusa 6 mogą doświadczyć problemu z rozklejającą się obudową

Motorola przyznaje, że posiadacze Nexusa 6 mogą doświadczyć problemu z rozklejającą się obudową

Użytkownicy Nexusów 6 zaczęli zauważać, że tylny panel zaczyna się odklejać od obudowy. W tym modelu nie ma zdejmowalnej klapki akumulatora, więc taka sytuacja w żadnym razie nie powinna mieć miejsca. Motorola jak na razie nie udostępniła jeszcze informacji, co jest przyczyną takiego defektu. Może to być po prostu słaba jakość kleju, ale problemem może być też wadliwe ogniwo.

Użytkownicy nie mogą jednak sami tego zbadać i zdjąć obudowy do końca, ponieważ skutkowałoby to najpewniej anulowaniem gwarancji. Klienci powinni zamiast tego zgłosić się do sprzedawcy. Motorola zapowiedziała, że konsumenci, których dotknął ten problem, będą mogli wymienić swój egzemplarz Nexusa 6 na nowy.

źródło: 9to5google.com