Motorola sprzedaje jeden ze swoich oddziałów

Satyam Computer Services, indyjska firma związana z przemysłem telekomunikacyjnym, poinformowała o zamiarze kupna jednego z oddziałów firmy Motorola.

Indyjska spółka chce kupić jeden z oddziałów firmy Motorola jaki znajduje się w Malezji. Satyam poinformowało, że cała załoga jaka obecnie pracuje w tym miejscu automatycznie przejdzie pod opiekę nowego pracodawcy.

Motorola w Malezji pracowała nad sprawami związanymi ze standardami GSM oraz CDMA (Code Division Multiple Access). Wiadomo, że Satyam będzie chciało skorzystać z bogatego doświadczenia załogi i tym samym poszerzy swoją ofertę.

Oficjalny powód sprzedaży oddziału nie został ujawniony. Przedstawiciele indyjskiej firmy twierdzą, że właściciele Motoroli postanowili, że malezyjskie biuro nie jest im już potrzebne. Wiadomo jednak, że w trzecim kwartale 2008 roku Motorola straciła około 400 milionów dolarów. Włodarze firmy zapowiedzieli oszczędności w wysokości 800 milionów. Sprzedaż niedochodowego oddziału wydaje się więc być czymś naturalnym.

Żadna z firm nie poinformowała o ostatecznej kwocie transakcji. Porozumienie ma zostać zawarte jeszcze przed końcem tego roku kalendarzowego.

Zobacz także:

Intel: "kryzys finansowy wpłynie na naszą sytuację"

AMD chce zdobyć rynek chiński

Xerox zwalnia pracowników


Zobacz również