Motorola z Google Android?

Wiele wskazuje na to, że firma Motorola stanie się kolejną spółką jaka posiadać będzie w swojej ofercie telefon bazujący na systemie Android. Domysły te poparte są ogłoszeniami o prace jakie zamieszcza ta międzynarodowa firma telekomunikacyjna.

Motorola zamieściła w ostatnim czasie kilka ogłoszeń o pracę w których poszukuje inżynierów specjalizujących się w aplikacjach pisanych pod . Jedno z nich zostało opublikowane w serwisie Monster.com. Co prawda, ogłoszenie nie jest już dostępne w trybie online jednak na oficjalnej stronie PC World znajduje się zrzut ekranu na którym widać kogo dokładnie poszukuje Motorola.

Z kolei serwis Business Week donosi, że nowy telefon Motoroli posiadać będzie dotykowy ekran o przekątnej zbliżonej do tej, jaka jest w telefonie iPhone 3G. "Moto-droid" wyposażony ma być również w wysuwaną klawiaturę Qwerty.

Dodatkowym plusem urządzenia ma być jego cena. Telefon Motoroli (przy podpisaniu dwuletniego kontraktu z operatorem sieci) ma być dostępny już od 150 dolarów amerykańskich. Nowy telefon ma się ukazać na rynku w połowie roku 2009.

Zapraszamy również do lektury innych naszych artykułów:

G1 - pierwszy telefon z systemem Google Android

Telefony z Google Android konkurencją dla iPhone 3G