Motorola zagra Samsungowi na nosie. Ten składak może przyćmić premierę Galaxy Z Flipa 4

Wciągu najbliższych dwóch tygodni czekają nas premiery dwóch najnowszych składanych smartfonów Samsunga oraz Motoroli. Ten drugi ukaże się jednak tydzień wcześniej. Który z nich okaże się lepszym urządzeniem?


Galaxy z Flip 3 na tle zielonej trawy

Galaxy Z Flip 3

Fot. Daniel Olszewski / PCWorld.pl

Motorola kilka lat temu ożywiła swoją kultową serię Razr jako składany smartfon typu clamshell. Urządzenie było bezpośrednim konkurentem dla Samsunga Galaxy Z Flip, ale nawet nie zbliżyło się do pokonania składaka Samsunga.

Razr żyje jednak dalej i od kilku miesięcy słyszymy, że Razr 3 jest w fazie rozwoju. W związku z tym, że Samsung ma zaprezentować Galaxy Z Flip 4 już 10 sierpnia, Motorola postanowiła skraca kawałek premierowego tortu, wprowadzając na rynek nowy Razr 3 nieco wcześniej, a mianowicie 2 sierpnia.

Zobacz również:

Razr 3 zostanie zaprezentowany tydzień przed Galaxy Z Flip 4

Motorola może mieć tym razem większe szanse na podjęcie walki z Samsungiem. Wyjaśniliśmy wcześniej, dlaczego Razr 3 jest w lepszej pozycji, aby konkurować z Galaxy Z Fold 4. Urządzenie podobno ma 6,7-calowy składany wyświetlacz AMOLED z 3-calowym wyświetlaczem pokrywy, większym niż to, co będzie oferować Galaxy Z Fold 4.

Może również mieć ten sam chipset Snapdragon 8+ Gen 1, co nadchodzące urządzenie Samsunga. Cena była kolejnym czynnikiem, który uniemożliwiał Razrowi skuteczną rywalizację z Galaxy Z Flip w przeszłości. Tym razem oczekuje się, że Motorola wyceni Razr 3 mniej więcej tak samo, jak zrobi to ich konkurent.

Motorola potwierdziła premierę Razr 3 w dniu 2 sierpnia, na cały tydzień przed premierą Samsunga Galaxy Z Flip 4 w dniu 10 sierpnia. Motorola zamierza jednak udostępnić Razr 3 początkowo tylko w Chinach. Nie ma jeszcze słowa na temat jego globalnej dostępności. Galaxy Z Flip 4 od razu wejdzie do sprzedaży na całym świecie.

Motorola zagra Samsungowi na nosie. Ten składak może przyćmić premierę Galaxy Z Flipa 4

Źródło: PC World / Daniel Olszewski

AKTUALIZACJA 27.07.2022

Galaxy Z Flip 4 vs Motorola RAZR 3: Który składany smartfon okaże się lepszy?

Cena

Do sieci trafiły dzisiaj informacje o tym, że Motorola RAZR 3 będzie kosztować około 1140 dolarów (około 5124 zł). Cena ta przyprawia o zawrót głowy, ale warto zauważyć, że to i tak znacznie mniej niż przy debiucie poprzedniego modelu, który w dniu premiery kosztował zawrotne 6499 zł.

Na temat ceny tegorocznego Galaxy Z Flip 4 nie wiemy zbyt wiele, ale - według ostatnich informacji - najprawdopodobniej będzie ona niższa niż w przypadku poprzedniej wersji tego smartfona.

Galaxy Z Flip 3 w najtańszym wariancie kosztował 4799 zł. Jeśli spekulacje okażą się prawdziwe, jego nowy model będzie znacznie tańszy od Motoroli RAZR 3.

Ekran

Oba smartfony to topowe urządzenia w segmencie telefonów ze składanym ekranem. Możemy się spodziewać, że zostaną one wyposażone w 120 Hz odświeżanie obrazu oraz wysokiej jakości wyświetlacze. Różnice między tymi smartfonami będą dotyczyły głównie wielkości ekranów zewnętrznych.

Motorola RAZR 3 otrzyma 6.7 calowy wyświetlacz główny oraz około 3 calowy ekran zewnętrzny.

Galaxy Z Flip 4 zostanie wyposażony w wyraźnie mniejszy ekran zewnętrzny o przekątnej do 2 cali oraz 6.7 calowy wyświetlacz główny.

Smartfony będą więc podobnej wielkości, choć możliwe, że Motorola będzie w stanie pokazać więcej informacji przy zamkniętym ekranie. Funkcjonalność wyświetlaczy zewnętrznych jest jednak dość ograniczona i zazwyczaj sprowadza się do przełączania utworów oraz wyświetlania aktualnych powiadomień.

Specyfikacja

Zarówno Galaxy Z Flip 4, jak i Motorola RAZR 3 zadebiutują z najnowszą wersją Androida 12. Oba smartfony będą również dostępne w wariantach oferujących 8 GB pamięci RAM, choć Motorola najprawdopodobniej pojawi się także w wersji z 12 GB.

Bezpośrednie porównanie wydajności składanych urządzeń może okazać się tym ciekawsze, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że oba smartfony zostaną wyposażone w najmocniejsze procesory marki Qualcomm. W przypadku Galaxy Z Flip 4 będzie to Snapdragon 8 Gen 1+, a w przypadku RAZR 3 ta sama jednostka lub starszy Snapdragon 8 Gen 1.

Data premiery

Premiera Galaxy Z Flip 4 odbędzie się podczas wydarzenia Galaxy Unpacked, które będzie miało miejsce 10 sierpnia.

Wcześniej, bo już 2 sierpnia, zobaczymy debiut Motoroli RAZR 3.

Aktualizacja: 27 lipca 2022 15:56