Mount & Blade 2: Bannerlord największą tegoroczną premierą na Steam

Po latach oczekiwania, Mount & Blade 2: Bannerlord trafił wreszcie do sprzedaży i z miejsca stał się największym tegorocznym hitem platformy Steam.

Niezbyt długo przyszło Half-Life: Alyx cieszyć się z tytułu najpopularniejszej, tegorocznej produkcji w sklepie Steam. Przebojową produkcję VR od Valve pobiło właśnie dzieło tureckiego studia TaleWorlds - Mount & Blade 2: Bannerlord.

Bannerlord, po blisko siedmiu latach w produkcji, zostało wczoraj udostępnione wszystkim chętnym w ramach tzw. "wczesnego dostępu". Gry w tym stanie są często niedopracowane, a twórcy, z reguły, chcą w ten sposób zdobyć dodatkowe fundusze na rozwój swojego dzieła. Liczne braki, których nie ukrywają przedstawiciele TaleWorlds, nie zniechęciły graczy do szturmu serwerów platformy Steam. Po zaledwie kilku godzinach od udostępnienia gry, licznik aktywnych użytkowników w jednym momencie przekroczył pułap 145 tysięcy. Pozwoliło to dziełu tureckiego studia automatycznie zostać najpopularniejszą grą roku 2020 na Steamie.

Co więcej, ten i tak znakomity rezultat, udało się wieczorem "podkręcić" do ponad 178 tysięcy. Twórcy pochwalili się również znakomitymi recenzjami, które uzyskało od graczy Mount & Blade 2: Bannerlord. Obecnie, na ponad 13 tysięcy opinii, aż 84% z nich jest pozytywnych.

Nam pozostaje pogratulować studiu TaleWorlds i życzyć dalszych sukcesów z Bannerlord. Jeśli jesteście zainteresowani produkcją tureckiego studia, to możecie nabyć ją m.in. tutaj. Jeśli szukacie podobnych wrażeń, to warto zainwestować również w MORDHAU, niezwykle ciekawą, sieciową produkcję.

źródło: gamingbolt.com