Mount ISO image - zrzuć obraz na biurko

Mount ISO image to przydatny skrypt, pozwalający na 'zamontowanie' w prosty sposób pliku obrazu w formacie ISO, jako katalogu na dysku. Z pewnością docenią go np. osoby, które nie posiadają nagrywarek, ale chciałyby korzystać z obrazów płyt.

Mount ISO image - zrzuć obraz na biurko

Mount ISO

Mount ISO image 0.5 jest skryptem rozszerzającym możliwości środowiska KDE o dodatkową opcję w systemowym menu kontekstowym. Dzięki niemu, wystarczy kliknąć prawym klawiszem myszy na pliku ISO, by 'zamontować' go lub 'odmontować'. Skrypt stworzy na biurku katalog, do którego przeniesiona zostanie zawartość obrazu. Katalog ten jest automatycznie usuwany po 'odmontowaniu' pliku obrazu.

W najnowszej wersji - 0.5 - można już zainstalować skrypt dla całego systemu (po uruchomieniu "install.sh", jako root, skrypt będzie dostępny dla wszystkich użytkowników), jednym kliknięciem tworzyć obrazy ISO z dowolnego katalogu. Wprowadzono również wsparcie dla obrazów tworzonych przez Nero Burning ROM - pliki ".nrg", a także obrazów w formacie BIN/CUE, które dodatkowo - również poprzez menu kontekstowe - możemy konwertować na pliki ISO. Ta ostatnia opcja wymaga jednak zainstalowanej aplikacji "bchunk" (do pobrania ze stronyhttp://he.fi/bchunk ).

Więcej informacji:

http://www.jinjiru.ru/project/linux.php