MovieStick - miniaturowa kamera cyfrowa firmy Swann

Specjalizująca się w systemach monitorujących firma Swann, zaprezentowała miniaturową kamerę cyfrową, która wielkością zbliżona jest do "paczki gum do żucia".

Nowa kamera cyfrowa - nosi ona oznaczenie MovieStick - przeznaczona jest dla osób, które chciałyby niezauważone przez nikogo utrwalić w formie cyfrowego obrazu jakieś zdarzenie - sprzęt cechuje w związku z tym niewielkimi wymiarami (producent przekonuje, iż jest on zaledwie odrobinę większy od paczki gum do żucia).

MovieStick

MovieStick

Urządzenie pozwala na wykonywanie zdjęć oraz rejestrowanie materiału wideo (niestety nie są znane osiągane rozdzielczości), które zapisywane są na kartach formatu Micro SD (2-gigabajtowy nośnik powinien wystarczyć na nagranie 2,5-godzinnego materiału wideo). Zasilanie zapewnia wbudowany akumulator Li-Ion, który możemy powtórnie naładować po podłączeniu nowości do portu USB komputera.

Niestety informacje na temat specyfikacji kamery (powinna ona wkrótce trafić do sprzedaży) są bardzo ograniczone. Wiadomo natomiast, że jej cena została ustalona na poziomie 120 USD.


Zobacz również