MovieWorks razem z My View i My TV

MovieWorks czyli 'multimedialne studio' firmy Interactive Solutions zostało zintegrowane z opartymi na interfejsie USB produktami firmy Eskape Labs: My View i My TV.

Pakiet oprogramowania multimedialnego MovieWorks oferowany przez Interactive Solutions to kosztujący 99 USD zestaw aplikacji, służący do produkcji krótko i średniometrażowych prezentacji multimedialnych. MovieWorks pozwala użytkownikom Macintoshy kompilować animacje QuickTime za pomocą wielościeżkowych edytorów audiowizualnych i tworzyć filmy internetowe, dynamiczne pokazy slajdów, prezentacje multimedialne i filmy wideo.

MovieWorks składa się z pięciu współpracujących ze sobą oddzielnych aplikacji, gdzie głównym programem jest MovieWorks umożliwiający edycję tekstów, wprowadzanie efektów specjalnych i modyfikowanie ścieżki czasu. Interfejs MovieWorks zaopatrzony jest w przyciski uruchamiające pozostałe aplikacje pakietu: Animator, Sound, Video i Paint. Multimedialne 'sceny' mogą zawierać dowolne ilości tekstów, zdjęć, grafik, filmów wideo, głosów, muzyki, przycisków i animowanych obiektów. Oryginalny krążek CD zawiera, oprócz aplikacji, ponad 300MB filmów QuickTime, wzorów tła, przycisków, zdjęć, dźwięków, plików MIDI, VR oraz animacji.

Z pakietem MovieWorks zostały zintegrowane urządzenia peryferyjne produkowane przez Eskape Labs: MyView i My TV. My View umożliwia wyświetlanie pulpitu Macintosha na ekranie standardowego odbiornika TV lub projektora wideo i wykorzystuje interfejs USB, co pozwala na współpracę z komputerami iBooks i iMacs nie wyposażonymi w wyjście wideo czy łącze VGA. Z kolei My TV to urządzenie rozmiarów przenośnego odtwarzacza CD umożliwiające odbiór TV na ekranie komputera i przechwytywanie na dysk sygnałów wideo pochodzących ze źródeł analogowych. Wymagania systemowe to procesor G3 lub szybszy ze wsparciem dla USB, Mac OS 8.5.1 lub nowszy oraz minimalnie QuickTime 4.0.

www.movieworks.com

www.eskapelabs.com


Zobacz również