MovingPicture 5.0 - powiększanie bez granic

Ukazała się kolejna wersja aplikacji - wtyczki MovingPicture, której zadaniem jest tworzenie ruchomych panoram oraz powiększanie obrazów w wysokich rozdzielczościach, dochodzących nawet to 8000 x 8000 pikseli. Piąta edycja zawiera już obsługę najnowszej wersji systemu Mac OS X - 10.3.

MovingPicture 5.0 współpracuje z bogatym pakietem programów do nieliniowej edycji wideo: Adobe Premiere (wersje Windows i Mac OS), Adobe After Effects (wersje Windows i Mac OS), Apple Final Cut Pro, Avid (wszystkie edytory w werjach Windows i Mac OS), Canopus RexEdit / DVEdit / DVStorm, Discreet edit, DPS Velocity, FASTStudio, IMC Incite, In-Sync SpeedRazor.

Program jest niezwykle prosty w użytkowaniu - wystarczy na obrazie poddawanym obróbce zaznaczyć odpowiedni fragment do powiększenia, a aplikacja dokona odpowiednich modyfikacji zmieniając widok i dodając klatki do listwy czasowej. Efekty możemy podejrzeć w czasie rzeczywistym, bez potrzeby ich renderowania, co znacznie skraca proces obróbki. Ostateczny rendering jest dokonywany z zachowaniem 32-bitowej głębi kolorów.

Program oferowany jest w dwóch wersjach: jako wtyczka dla aplikacji do nieliniowej edycji wideo (jej koszt to 199 USD) oraz jako samodzielny moduł o nazwie MovingPicture Producer, który umożliwia tworzenie filmów w formacie AVI oraz MOV, używając do tego aktualnie posiadany zestaw kodeków.

Program jest kompatybilny z systemami Windows 95, 98, ME, NT, 2000, XP oraz Mac OS 8, Mac OS 9, Mac OS X.

Więcej informacji: http://www.stagetools.com


Zobacz również