Mów do mnie jeszcze

W najnowszym modelu cyfrowego dyktafonu RR-XR320 firmy Panasonic do rejestracji dźwięku służą karty Secure Digital (lub MultiMediaCard).

W najnowszym modelu cyfrowego dyktafonu RR-XR320 firmy Panasonic do rejestracji dźwięku służą karty Secure Digital (lub MultiMediaCard).

W pakiecie, oprócz dyktafonu o rozmiarach dwóch zapalniczek (48x91x13 mm), znajdują się: karta SD 16 MB, oprogramowanie SD Voice Editor oraz instrukcja obsługi sprzętu i aplikacji (także po polsku). Dyktafon umożliwia rejestrację dźwięku w plikach lokowanych w tematycznych katalogach o edytowalnej nazwie, na przykład "do zrobienia", wybieranych przyciskiem na obudowie. Do sterowania funkcjami i odtwarzaniem służy pokrętło z boku urządzenia, niewielki zaś, ale czytelny ekran LCD podaje między innymi datę i godzinę, numer bądź nazwę folderu i pliku, tryb jakości nagrania oraz inne informacje. Zapisać można do 99 plików w 9 folderach (30 min w trybie HQ, 60 min w SP lub 150 min w LP dla karty 16 MB), a dyktafon pozwala na prostą ich edycję - dzielenie lub usuwanie. Ponieważ format plików jest niestandardowy, do ich odtwarzania na pececie, edycji oraz konwersji na WAV trzeba użyć prostej w obsłudze aplikacji SD Voice Editor. Oczywiście do odczytu danych potrzebny jest jeszcze czytnik kart SD - dyktafonu nie można podłączyć bezpośrednio do peceta.

Dostępne są trzy prędkości odtwarzania oraz funkcja rejestracji lub odtwarzania o określonej porze (timer). Dyktafon ma gniazdo słuchawkowe i mikrofonowe, a całość zasilają dwie baterie LR03 (AAA, "mikropaluszki". Gdyby jeszcze cena była przynajmniej o połowę niższa...