Mów sobie na głos

IBM wprowadza do sprzedaży najnowszą wersję pakietu służącego do rozpoznawania mowy - ViaVoice Pro Elite.

IBM poinformował wczoraj o wprowadzeniu do sprzedaży najbardziej zaawansowanej wersji pakietu służącego do rozpoznawania mowy - ViaVoice Pro Elite. Jest to jeden z najbardziej znanych w Polsce programów rozpoznających mowę, głównie dlatego że został wykorzystany w znanej aplikacji do nauki języków - Euro Plus.

ViaVoice pozwala na dyktowanie tekstu i uruchamianie głosem poleceń kontrolujących okna programów oraz menu Windows. Potrafi rozpoznawać ciągłą mowę ludzką i - w porównaniu z poprzednimi wersjami - nie wymaga mówienia bezpośrednio do mikrofonu z bardzo bliskiej odległości. Dzięki zastosowaniu "mikrofonu dalekiego zasięgu" firmy Andreas Electronics podczas pracy z programem można wypowiadać słowa jak w czasie zwykłej rozmowy z ludźmi. Nowe urządzenie minimalizuje bowiem szumy otoczenia, przez co komputer nie ma trudności ze stwierdzeniem, które docierające do niego dźwięki są mową, a które na przykład hałasem dobiegającym z ulicy.

Minimalne wymagania programu to komputer wyposażony w procesor Pentium 166 MHz z 48 MB RAM i Windows 95. W USA ViaVoice Pro Elite kosztuje 249 USD. Wersja Standard - 60 USD, zaś Pro - 180 USD.


Zobacz również