Mówiący Internet

Twórca WWW - Tim Berners-Lee - przedstawił dokonania W3 Consortium oraz jego plany na najbliższe lata.

Podczas 10. Międzynarodowej Konferencji World Wide Web, zorganizowanej przez Konsorcjum W3 (W3C) w Hongkongu, szef tej organizacji przedstawił raport o jej dokonaniach. Tim Berners-Lee, twórca WWW, stwierdził, że w ciągu ostatniej dekady Internet rozwijał się lepiej niż początkowo zakładano. Obecnie bez większych przeszkód współpracują ze sobą dziesiątki protokołów obsługujące setki typów urządzeń i miliony różnych aplikacji.

Tim Berners-Lee poinformował również, że W3C kończy właśnie prace mające na celu zaaprobowanie specyfikacji XML. Ma ona stać się światowym standardem, co ułatwi wykorzystanie tej technologii w rozwiązaniach internetowych, a zwłaszcza w e-biznesie. Zadaniem W3C jest określenie sposobu, w jaki programiści mają korzystać z XML.

Zobacz również:

  • Najlepsze narzędzia do klonowania dysków 2022 [RANKING]
  • Najlepsze routery na kartę SIM - jaki router kupić?

Pionier World Wide Web stwierdził, iż po tekstowej i graficznej fazie Internetu nadchodzi faza głosowa. Ten naturalny sposób porozumiewania się ludzi będzie rozwijał się bardzo szybko. W niedalekiej przyszłości stworzone zostaną serwisy, które automatycznie będą odpowiadały na zadawane pytania za pomocą głosu.

Więcej informacji: www.w3.org