Mozilla Firefox 4 - premiera przesunięta na 2011 r.

Niestabilność i błędy w kodzie zmusiły Mozillę do opóźnienia daty wydania Firefoksa 4. Decyzja została podjęta po natrafieniu na kilka trudnych do usunięcia bugów w wersji FF4 beta 7. Nowy "Lisek" pojawi się w pierwszej połowie roku 2011.

"Zakończenie tych prac [związanych z Firefox 4b7 - dop.] trwa dłużej niż wstępne szacunki. Próbujemy wytropić przyczyny regresji i źródło niestabilności" - przyznał w środę Mike Beltzner, który prowadzi pracę zespołu Firefox 4.

Zgodnie z nowym harmonogramem, Firefox 4 w wersji finalnej ukaże się gdzieś na początku roku 2011. Być może, jeszcze w tym roku doczekamy się wersji zwanej Release Candidate.

Czas wydania Firefoksa 4 może się zmienić. Beltzner zapowiedział, że Mozilla nie wyda nowej przeglądarki, dopóki nie będzie pewna, iż wszystko jest w porządku. Opóźnienia konkurencji bezlitośnie wykorzystuje Google, które wypuściło stabilną wersję Chrome 7.0.517.43 po siedmiu tygodniach od debiutu wersji szóstej.

Wśród najważniejszych cech Firefoksa 4 wymienia się m.in. zwiększenie szybkości wyświetlania JavaScript, "Panoramę" (nowy menedżer kart) i przyśpieszenie sprzętowe w systemie Windows.


Lenovo Legion Y540-15IRH 15,6" Intel® Core™ i5-9300HF - 8GB RAM - 512GB Dysk - GTX1660Ti Grafika - Win10