Mozilla Firefox OS: warsztaty dla deweloperów 1 czerwca w Warszawie. Zapisy ruszyły

Mozilla zapowiedziała, że 1 czerwca przeprowadzi w Polsce warsztaty zachęcające deweloperów do zaangażowania się w tworzenie aplikacji dla systemu Firefox OS.

Firefox OS to mobilny system Mozilli. Pierwsze smartfony pracujące pod jego kontrolą zaprezentowane zostały podczas ostatnich targów MWC. Wówczas dowiedzieliśmy się również, że Polska będzie w pierwszej grupie krajów, które będą oferowały "liskowe" gadżety.

Oczywiście osiągnięcie sukcesu nowej platformy nie będzie możliwe bez porządnego wsparcia ze strony sklepu Firefox Marketplace. Aby to osiągnąć Mozilla musi zachęcić deweloperów aplikacji do zaangażowania się w nowy projekt. Najnowszym pomysłem mającym jej w tym pomóc są darmowe warsztaty prezentujące zainteresowanym możliwości Firefoksa OS. Co ważne, twórca najpopularniejszej w naszym kraju przeglądarki dostrzegł potencjał Polski (a raczej jej biedę, gdyż "liskowe" smartfony cechować ma przede wszystkim bardzo niska cena) w związku z czym wspomniane warsztaty odbędą się w Warszawie (wcześniej w Madrycie i Bogocie) już 1 czerwca.

Na koniec warto przypomnieć, że Firefox OS zainteresował również firmę Sony, która zaplanowała na przyszły rok premierę pierwszych korzystających z niego smartfony. Na potwierdzenie swoich poważnych zamiarów japoński producent wydał eksperymentalną wersję systemu Mozilli na smartfon Xperia E, która, podobnie jak zapowiedziane warsztaty, zachęcić ma deweloperów do tworzenia "liskowych" aplikacji.

_____________________

Jeżeli jesteście zainteresowani warsztatami musicie przejść proces rekrutacyjny. Pamiętajcie też, że liczba miejsc jest ograniczona.