Mozilla Firefox na szczycie. Chrome przed IE

Przeglądarki internetowe w Polsce - której używamy najczęściej? Dowiedz się jak wygląda rywalizacja między Firefoksem, Chrome'em, IE oraz Operą i które ich wersje cieszą się największym wzięciem.


Przyglądamy się wynikom znanych badań gemiusRanking PL, aby dowiedzieć się jak na polskim rynku wygląda dziś wyścig przeglądarek. Okazuje się, że Firefox wciąż trzyma się mocno na pierwszym miejscu, a Chrome utrzymał nieznaczną przewagę nad IE.

Zobacz też: Której przeglądarki używać?

Zobacz również:

  • Opera prezentuje funkcję, na którą nie wpadła konkurencja

Przeglądarki internetowe - grupy

Pierwszy ranking to zestawienie grup przeglądarek, bez podziału na wersje programów. Przyglądamy się wyłącznie aplikacjom dla komputerów osobistych (stan na 26 lutego 2012 roku).

Zobacz też: 5 najlepszych przeglądarek na Androida

Mozilla Firefox - 44,47%

Google Chrome - 22,00%

MS Internet Explorer - 21,45%

Opera - 8,43%

Safari - 0,69%

Jak łatwo zauważyć Polacy nadal najbardziej lubią Firefoksa. Należy jednak zwrócić uwagę, że w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy Google Chrome zyskał aż 10 pkt procentowych, a w tym samym czasie Firefox stracił około pięciu. Jak widać, w naszym kraju praktycznie nie liczy się Apple Safari, a Opera kontroluje nadal nieco poniżej 10% rynku.

Przeglądarki internetowe - wersje

Zachęcamy do przyjrzenia się rankingowi z podziałem na wersje przeglądarek internetowych. Sprawdźmy, w którym miejscu znajduje się IE 9 i która wersja Firefoksa cieszy się popularnością. Uwaga, pisząc np. Firefox 3 mamy również na myśli wszystkie wersje wewnątrz tego wydania (FF 3.5, FF 3.6...).

Firefox 10 - 25,30%

Chrome 17 - 19,79%

Internet Explorer 8 - 12,28%

Firefox 3 - 8,93%

Opera 11 - 7,93%

Internet Explorer 9 - 6,41%

Firefox 9 - 5,25%

Internet Explorer 7 - 2,14%

Firefox 8 - 1,90%

Chrome 16 - 1,02%

___________________

Której przeglądarki internetowej używacie?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: