Mozilla Thunderbird - czekając na 2.0

Nowa wersja klienta pocztowego - Thunderbird 1.5.0.8 - została oficjalnie opublikowana na stronie fundacji Mozilla. Użytkownicy posiadający zainstalowaną aplikację mogą poczekać na automatyczne zaktualizowanie programu lub pobrać pełny instalator w polskiej wersji językowej.

Nowe wydanie zostało pozbawione zgłoszonych błędów. Niestety w chwili powstawania materiału nie była dostępna oficjalna lista zmian na stroniehttp://mozilla.org.

Mozilla Thunderbird - czekając na 2.0

Nowe okno powiadomień o poczcie

Na zupełnie nową wersję, 2.0, zawierającą istotne zmiany przyjdzie jeszcze poczekać, choć dostępna jest lista planowanych nowości. Wśród nich znajdziemy m.in. nowe animowane powiadomienia o poczcie w skrzynce odbiorczej czy wyświetlanie zawartości folderu pocztowego bez jego otwierania. Ta druga funkcja pozwoli użytkownikowi na przeglądanie nadawcy i tematów nie przeczytanej poczty w specjalnym okienku (wystarczy najechać kursorem myszy na odpowiedni katalog w skrzynce odbiorczej). Ponadto wprowadzona zostanie obsługa globalnej listy ulubionych katalogów, która przyda się do obsługi wielu kont pocztowych - np. będzie można (podobnie jak w MS Outlook 2003) wyświetlić wszystkie nie przeczytane maile. Nie wiadomo natomiast czy zapisywanie wyszukiwania znajdzie się w wersji 2.0 czy trzeba będzie na to poczekać do trzeciej odsłony.

Mozilla Thunderbird - czekając na 2.0

Czytanie nagłówków bez konieczności otwierania folderu

Pobierz plik dla systemu Windows, Linux lub Mac OS X.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie fundacji.