Mozilla Thunderbird - czekając na 2.0

Nowa wersja klienta pocztowego - Thunderbird 1.5.0.8 - została oficjalnie opublikowana na stronie fundacji Mozilla. Użytkownicy posiadający zainstalowaną aplikację mogą poczekać na automatyczne zaktualizowanie programu lub pobrać pełny instalator w polskiej wersji językowej.

Nowe wydanie zostało pozbawione zgłoszonych błędów. Niestety w chwili powstawania materiału nie była dostępna oficjalna lista zmian na stronie http://mozilla.org.

Nowe okno powiadomień o poczcie

Nowe okno powiadomień o poczcie

Na zupełnie nową wersję, 2.0, zawierającą istotne zmiany przyjdzie jeszcze poczekać, choć dostępna jest lista planowanych nowości. Wśród nich znajdziemy m.in. nowe animowane powiadomienia o poczcie w skrzynce odbiorczej czy wyświetlanie zawartości folderu pocztowego bez jego otwierania. Ta druga funkcja pozwoli użytkownikowi na przeglądanie nadawcy i tematów nie przeczytanej poczty w specjalnym okienku (wystarczy najechać kursorem myszy na odpowiedni katalog w skrzynce odbiorczej). Ponadto wprowadzona zostanie obsługa globalnej listy ulubionych katalogów, która przyda się do obsługi wielu kont pocztowych - np. będzie można (podobnie jak w MS Outlook 2003) wyświetlić wszystkie nie przeczytane maile. Nie wiadomo natomiast czy zapisywanie wyszukiwania znajdzie się w wersji 2.0 czy trzeba będzie na to poczekać do trzeciej odsłony.

Czytanie nagłówków bez konieczności otwierania folderu

Czytanie nagłówków bez konieczności otwierania folderu

Pobierz plik dla systemu Windows, Linux lub Mac OS X.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie fundacji.


Zobacz również