Mozilla atakuje

Przeglądarka internetowa Mozilla, której patronuje groźnie wyglądający gad, ukazała się w polskiej wersji językowej, oznaczonej numerem 1.6.

MozillaPL jest oparta na kodzie udostępnianym w ramach projektu Mozilla. Przeglądarka obsługuje, zgodnie ze specyfikacjami opracowanymi przez konsorcjum W3C, popularne standardy internetowe, jak CSS (Level 1 i 2), DOM oraz XML/XHTML, radzi sobie także z animacjami w formacie Flash. Ale MozillaPL to nie tylko przeglądarka, ale cały pakiet aplikacji internetowych, zawierający klienta pocztowego (Kurier Poczty), książkę adresową, edytor HTML (Kompozytor stron) oraz moduł chatu (ChatZilla). Oprogramowanie jest dostępne do systemów Windows oraz Linux.

W wersji 1.6 wprowadzono sporo zmian i udoskonaleń. Warto wśród nich wymienić poprawkę błędu umożliwiającego podawanie na pasku statusu innego adresu niż faktyczny, do którego prowadzi umieszczone na stronie łącze. Błąd dotyczył jedynie adresów skonstruowanych według określonego, prostego schematu (adres wyświetlany wystarczyło oddzielić od docelowego następującym ciągiem znaków: %00). Usprawniono konfigurację serwera STMP w Kurierze Poczty i dodano do niego nowe opcje: usuwanie wiadomości z serwera po upływie określonego czasu, dołączanie do wiadomości wizytówek w standardzie vcard oraz zmianę miejsca wstawiania sygnatury (pod odpowiedzią lub cytowanym tekstem). Autorzy poprawili obsługę wiadomości sformatowanych w HTML-u. Przeglądarka internetowa została uzupełniona o obsługę standardu CSS 2.1, poprawiono błąd wyświetlania niektórych elementów w wersjach Mozilli do GTK2/Xft. Zastosowano międzyplatformowy mechanizm identyfikacji NTLM (NT Lan Manager). Wiele drobnych poprawek przyczyniło się do zwiększenia stabilności pracy przeglądarki.

http://www.mozillapl.org


Zobacz również