Mozilla: dziura w Firefox 3.5.1 jest bezpieczna

Dziura znaleziona w najnowszej wersji przeglądarki Firefox nie jest groźna dla użytkowników - zapewnia Mozilla. Błąd może co prawda spowodować zawieszenie się peceta czy maca, ale nie posłuży cyberprzestępcom do zaatakowania użytkownika w Sieci.

Polecamy:

Przeglądarki internetowe - która najszybsza?

Zobacz także: 5 funkcji, które Internet Explorer 8 przejmie od Firefoksa 3.5.

Mozilla wydała aktualizację Firefox 3.5.1 w ostatni czwartek. Wśród nowości znalazły się przede wszystkim poprawki zwiększające bezpieczeństwo przeglądarki. Przypomnijmy, że kilka dni wcześniej duńska firma Secunia donosiła o "wysoce krytycznej" luce w przeglądarce Firefox 3.5. Jeden z deweloperów Firefoksa, Andreas Gal, napisał wówczas w komentarzach do zgłoszenia o luce: "Przyjrzałem się exploitowi oraz naszym wcześniejszym testom i stwierdzam, że częściowo sami spowodowaliśmy tę sytuację. Powinniśmy ukryć informacje o błędzie wcześniej".

Już w piątek pojawiły się raporty o kolejnych dziurach w najnowszej wersji przeglądarki Mozilla Firefox Firefox 3.5.1. Według niektórych ekspertów aplikacja wciąż byłą podatna na przejecie oraz ataki DDoS.

Mozilla zaprzecza jednak tym doniesieniom i twierdzi, że niektórzy specjaliści wyciągnęli wnioski zbyt pochopnie. "Błędy, choć są jeszcze obecne w wersji 3.5.1, nie mogą prowadzić do wykorzystania exploitów i atakowania użytkownika.

W skrajnych przypadkach problemy te mogą co najwyżej doprowadzić do zawieszenia się systemu" - napisał na swoim blogu Mike Shaver, wiceszef inżynierów w zespole Mozilli.

Sprawdź, jak kupić nawigację i zobacz najlepsze modele w Rankingu PC Worlda!

Promocyjne ceny nawigacji GPS w Sklepie idg.pl