Mozilla i Foxconn nawiązują współpracę. Wkrótce może pojawić się tablet z Firefox OS

Z ostatnich doniesień serwisu Focus Taiwan wynika, że Mozilla rozpoczęła współpracę z firmą Foxconn, której owocem będzie sprzęt pracujący pod kontrolą systemu Firefox OS.

Firefox OS to pierwszy mobilny system Mozilli bazujący na aplikacjach HTML5. Początkowo zapowiadany był jako platforma dla najtańszych smartfonów, lecz niedawno twórca Firefoksa potwierdził również, że zasili także modele z najwyższej półki.

Do tej pory Mozilla nawiązała współpracę z 18 firmami zainteresowanymi rozwojem "liskowych" smartfonów. Z najnowszych doniesień serwisu Focus Taiwan wynika jednak, że dołączył do nich także Foxconn, czyli największy producent elektroniki i komponentów komputerowych na świecie. Co jednak najciekawsze, podczas zapowiedzianej na 3 czerwca konferencji obie firmy mają podobno nie tylko poinformować oficjalnie o nawiązaniu współpracy, ale również przedstawić jej pierwszy owoc w postaci...tabletu.

Jeżeli doniesienia te się potwierdzą, będzie to dosyć zaskakujące posunięcie ze strony Mozilli, która celowała do tej pory jedynie w rynek smartfonów.

Czy "liskowe" tablety mogą wzbudzić duże zainteresowanie wśród konsumentów? Moim zdaniem jest na to realna szansa.