Mozilla na finiszu

Trwający od trzech lat projekt Mozilla już wkrótce zaowocuje udostępnieniem finalnej wersji przeglądarki internetowej o tej nazwie.

Trwający od trzech lat projekt Mozilla już wkrótce zaowocuje udostępnieniem finalnej wersji przeglądarki internetowej o tej nazwie. Dokładny termin nie jest jeszcze znany. Prawdopodobnie nastąpi to jednak w kwietniu, ewentualnie na początku maja.

Mozilla, bazująca na przeglądarce Netscape, jest tworzona jako program o otwartym dostępie do kodu źródłowego (open-source), co oznacza, że każdy kto dysponuje odpowiednią wiedzą, może dokonać w niej własnych zmian.

Z powodu przedłużających się prac nad Mozillą, wiele osób wśród społeczności open-source wątpiła, czy projekt kiedykolwiek doczeka się finału. Jednak w ostatnim czasie silny impuls do przyspieszenia rozwoju Mozilli dał koncern America Online, który zapowiedział oferowanie swoim klientom przeglądarki Netscape zamiast Internet Explorer. AOL, właściciel Netscape, testował fragmenty kodu Mozilli i zamierza wykorzystać w swojej przeglądarce rozwiązania opracowane przez społeczność open-source.