Mozilla na finiszu

Po trzech latach prac na przeglądarką internetową Mozilla można już pobrać jej prawie finalną wersję 1.0 RC1 (Release Candidate 1), przeznaczoną dla systemów Windows i Linux. Mozilla, bazująca na przeglądarce Netscape, jest tworzona jako program o otwartym dostępie do kodu źródłowego (open-source), co oznacza, że każdy kto dysponuje odpowiednią wiedzą, może dokonać w niej własnych zmian.

Po trzech latach prac na przeglądarką internetową Mozilla można już pobrać jej prawie finalną wersję 1.0 RC1 (Release Candidate 1), przeznaczoną dla systemów Windows i Linux. Mozilla, bazująca na przeglądarce Netscape, jest tworzona jako program o otwartym dostępie do kodu źródłowego (open-source), co oznacza, że każdy kto dysponuje odpowiednią wiedzą, może dokonać w niej własnych zmian. Jedną z głównych zalet programu jest dostępność polskiej wersji językowej.

Obecna wersja Mozilli została udostępniona społeczności internetowej w celu dokładnego przetestowania, wykrycia i wyeliminowania jak największej liczby błędów z programu przed udostępnieniem wersji finalnej.

W ostatnim czasie silny impuls do przyspieszenia rozwoju Mozilli dał koncern America Online, który zapowiedział oferowanie swoim klientom przeglądarki Netscape zamiast Internet Explorer. AOL, właściciel Netscape, testował fragmenty kodu Mozilli i zamierza wykorzystać w swojej przeglądarce rozwiązania opracowane przez społeczność open-source.

Szereg dodatkowych informacji w języku polskim o przeglądarce Mozilla oraz program do pobrania zgodny z systemami Windows i Linux można znaleźć pod adresem:

http://mozillapl.sourceforge.net

Plik do pobrania (wersja dla Windows):

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/0842.html